"E ligë! Paguhet nga rusët". Shpërthen Spartak Ngjela, sulmon ashpër gazetaren

Spartak Ngjela ka komentuar intervistën e mbrëmshme të kryeministrit kosovar, Ramush Haradinaj, dhënë për Sonila Meçon. Në shkrimin e tij, Ngjela merret dhe me këtë të fundit, duke thënë se bën politikën e Rusisë në Tiranë.

“Kosova dhe Shqipëria është në të njëjtën situatë. Presioni ruso-serb kërkon destabilizim në të dy shtetet shqiptarë. Kurse korrupsioni i lartë politik në Tiranë dhe në Prishtinë është hedhur i gjithë me të.

Një gazetare nga Ora News, një përkrahëse e politikës ruse pyeti mbrëmë kryeministrin e Kosovës, Haradinaj; dhe ky e bëri copë. E talli gazetaren Ramush Haradinaj, dhe ajo mbeti si një misionare sterile që nuk kuptonte me ligësi se çfarë ëshrë një kushtetutë.

Ramush Haradinaj është shumë i qartë dhe mbrëmë e futi tërësisht në paralizë gazetaren shqiptare kur i tha se “shumë gazetarë e medja në Tiranë paguhen nga Rusia”.

Kryeministri i Kosovës mbrëmë në një orë iu tha shqiptarëve se shqiptarizmi është shumë i fortë. Dhe kjo është e vërtetë dhe shumë pozitive për momentin politik shqiptar. Prandaj asgjë nuk mund të ndodhë me stabilitetin e të dy vendeve as nga Berisha e as nga Thaçi”, shkruan Ngjela./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11506,Camëri,133,Editorial,2630,Ekonomi,712,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,380,Kosovë,3498,Kulture,927,Luginë,78,Moti,2,Politik,2332,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,680,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: "E ligë! Paguhet nga rusët". Shpërthen Spartak Ngjela, sulmon ashpër gazetaren
"E ligë! Paguhet nga rusët". Shpërthen Spartak Ngjela, sulmon ashpër gazetaren
https://2.bp.blogspot.com/-tEHuZ8uLy5A/XGRrthT5EBI/AAAAAAAAhQU/Y_luFOpqoAwlAAKNm1kej3gjCdXPhdL1QCLcBGAs/s640/son.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-tEHuZ8uLy5A/XGRrthT5EBI/AAAAAAAAhQU/Y_luFOpqoAwlAAKNm1kej3gjCdXPhdL1QCLcBGAs/s72-c/son.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/e-lige-paguhet-nga-ruset-shperthen.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/e-lige-paguhet-nga-ruset-shperthen.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy