E vendosën flamurin kombtarë në xhami, marrin gjobë nga shteti serb

Në fshatin Miratoc, komuna e Preshevës në xhamin e fshatit me rastin ditës së flamurit, fshatarët kanë vendosur flamurin kombëtarë, pas disa muajsh, saktësishtë sot, kryetari I xhamis pas faljes së namazit të “xhumasë” ka dal para xhematit dhe u ka kumtuar lajmin se janë dënuar me 50 000 dinarë (400 euro) xhamia si institucion si dhe 5 000 dinarë (40 euro) hoxha si person përgjegjës.

I kontaktuar nga “Bota Sot” kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve Ragmi Mustafa e ka dënuar këtë akt duke thënë se “Edhe pas kaq vitesh, Beogradi nuk po heq dorë nga mënyra e saj e funksionimit, apo më mirë me thënë mos funksionimit të demokraciës në raport me pakicat.

Këtë çështje e kemi ngritur edhe më herët, por duhet ta kemi parasyshë Beogradi nuk është i interesuar të ketë raporte të mira me shqiptarët e Luginës së Preshevës. Kjo tregon vetëm për nevojën e madhe për paqe, dhe se nuk heqim dorë nga identiteti ynë dhe ajo çfarë jemi në të vërtet.”/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11500,Camëri,133,Editorial,2630,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,380,Kosovë,3496,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2332,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,680,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: E vendosën flamurin kombtarë në xhami, marrin gjobë nga shteti serb
E vendosën flamurin kombtarë në xhami, marrin gjobë nga shteti serb
https://1.bp.blogspot.com/-haR61Vd9Xv0/XGG1_8c_DyI/AAAAAAAAhAY/BASb3PQ57KwbAEQxhkqPJJycgQ1dn4yLQCLcBGAs/s640/xjhamiflamurt-1200x630-640x336.png
https://1.bp.blogspot.com/-haR61Vd9Xv0/XGG1_8c_DyI/AAAAAAAAhAY/BASb3PQ57KwbAEQxhkqPJJycgQ1dn4yLQCLcBGAs/s72-c/xjhamiflamurt-1200x630-640x336.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/e-vendosen-flamurin-kombtare-ne-xhami.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/e-vendosen-flamurin-kombtare-ne-xhami.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy