Gjermania: Jeni të korruptuar, ndaj s’vijnë investitorët!

Ambasadorja gjermane, Susanne Schutz, shpreh kritika të forta lidhur me kushtet që Shqipëria u ofron investitorëve të huaj.

Gjatë fjalës së saj në pritjen e përvitshme të Shoqatës Gjermane të Industrisë dhe Tregtisë, diplomatja tha se sipërmarrjet kërkojnë më shumë siguri dhe ministri që nuk janë të korruptuara.

“Investitorët dëshirojnë të dëgjojnë histori suksesi nga sipërmarrje, të cilat janë tashmë prezente në tregun shqiptar. Ajo çka kërkojnë investitorët në Shqipëri është: siguri ligjore, transparencë dhe një administratë mirëfunksionale, efektive dhe jo të korruptuar. Për fat të keq, shpesh investitorët gjermanë dhe të huaj, të cilët kanë tashmë përvojë në tregun shqiptar, kanë shprehur kohët e fundit dyshime serioze dhe shqetësime të shtuara në lidhje me një mjedis jo “fair” dhe solid në sektorin e ekonomisë në Shqipëri”, u shpreh ambasadorja gjermane./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11505,Camëri,133,Editorial,2630,Ekonomi,712,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,380,Kosovë,3498,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2332,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,680,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Gjermania: Jeni të korruptuar, ndaj s’vijnë investitorët!
Gjermania: Jeni të korruptuar, ndaj s’vijnë investitorët!
https://3.bp.blogspot.com/-wjXI2iETofU/XGRaRXmw80I/AAAAAAAAhPM/al44izRBBVEIix_ev6USdqyNR8Ad5sIfQCLcBGAs/s640/amba-1024x682.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-wjXI2iETofU/XGRaRXmw80I/AAAAAAAAhPM/al44izRBBVEIix_ev6USdqyNR8Ad5sIfQCLcBGAs/s72-c/amba-1024x682.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/gjermania-jeni-te-korruptuar-ndaj.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/gjermania-jeni-te-korruptuar-ndaj.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy