Kampioni Gjetan Keta, së shpejti duel në Spanjë

Ende pa u shuar jehona e fitores së tetorit, boksieri shqiptar Gjetan Keta do të rikthehet në ring me datë 9 mars, pas kërkesës së boksierit Pablo Daniel Nievas.

Boksieri argjentinas regjistron 51 ndeshje, 33 fitore, nga të cilat 19 me k.o dhe 17 humbje. Ndërsa boksieri shqiptar ka 23 fitore nga të cilat 19 me k.o dhe 4 humbje.

Lajmin e konfirmon trajneri dhe vëllai i Gjetanit, Ismail Keta, i cili në një status në Facebook shkruan:


“Përshëndetje miq! Kur në sportin e boksit arrin në nivele të larta, përgjegjësitë shtohen dhe kalojnë përmasat e pasionit. Aq më i vështirë bëhet kur të mungon publiku i zjarrtë shqiptare që neve na ka mbështetur gjithmonë!

Pas pritjes së gjatë për t’u ndeshur kundër boksierit gjerman Vincent Feigenbutz, ndaj të cilit Gjetani humbi në vitin 2016, kemi pranuar ftesën për t’u ndeshur në Spanjë me datë 9 mars kundra PABLO DANIEL NIEVAS, që ndeshjen e fundit e humbi kundër gjermanit të pathyeshëm deri më tani, Jürgen Brähmer.

Sigurisht, publiku i zjarrtë shqiptarë do të na mungojë në Madrid, Spanjë, por ne do përpiqemi me shumë punë dhe përkushtim t’ju nderojmë me fitore.” /ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11495,Camëri,133,Editorial,2629,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,379,Kosovë,3493,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2329,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kampioni Gjetan Keta, së shpejti duel në Spanjë
Kampioni Gjetan Keta, së shpejti duel në Spanjë
https://3.bp.blogspot.com/-ieVSiNsqmgg/XGMrq-YMa7I/AAAAAAAAhJo/7nBQMP_W01UQjZaLkLugCr83PThVq0hYQCLcBGAs/s640/gjetan-keta.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-ieVSiNsqmgg/XGMrq-YMa7I/AAAAAAAAhJo/7nBQMP_W01UQjZaLkLugCr83PThVq0hYQCLcBGAs/s72-c/gjetan-keta.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/kampioni-gjetan-keta-se-shpejti-duel-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/kampioni-gjetan-keta-se-shpejti-duel-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy