Këmbëngul Haradinaj ndaj SHBA-ve: Taksa s’hiqet, nuk dua të jap dorëheqje

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se nuk e ka ndërmend të japë dorëheqje nga posti që mban, teksa ka ripërsëritur qëndrimin e tij se taksa prej 100 për qind, e vënë nga

Qeveria e tij, ndaj mallrave nga Serbia dhe nga Bosnja e Hercegovina, nuk do të hiqet derisa këto dy vende ta njohin Kosovën shtet të pavarur e sovran.

Haradinaj ka thënë në “Rubikon” të KTV-së se pezullimi i taksës ndaj produkteve nga Serbia e Bosnja e Hercegovina nuk është opsion.

Ai ka theksuar se qëndrimi i tij është i paluhatshëm dhe se masa ndaj Serbisë e Bosnjës e Hercegovinës nuk do të hiqet deri në njohjen e Kosovës nga to.

Haradinaj ka thënë se është i hapur për çfarëdo zgjidhje, e cila do të ishte në dobi të vendit, madje edhe për qeveri gjithëpërfshirëse, por ka hedhur poshtë mundësinë e dorëheqjes.

Shkuarja në zgjedhje, që e kërkon opozita, që është legjitime… shkuarjes në zhejdhje duhet t’i prijë një mocion. S’ke se si shkon në zgjedhje ndryshe“, është shprehur ai.

Unë nuk po dua të jap dorëheqje. A e dini pse? Se mendoj se kam të drejtë në vendimet dhe qëndrimet që kam marrë për këtë vend“, ka deklaruar Haradinaj./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11500,Camëri,133,Editorial,2630,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,380,Kosovë,3496,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2332,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,680,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Këmbëngul Haradinaj ndaj SHBA-ve: Taksa s’hiqet, nuk dua të jap dorëheqje
Këmbëngul Haradinaj ndaj SHBA-ve: Taksa s’hiqet, nuk dua të jap dorëheqje
https://2.bp.blogspot.com/-IZvxrHQb49s/XGRwBZez_WI/AAAAAAAAhQk/VS5Rlzm7PTU7IE5uOMJz6Ttgxct1bpZlwCLcBGAs/s640/Ramush-Haradinaj-12_BIG-650x358-1-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-IZvxrHQb49s/XGRwBZez_WI/AAAAAAAAhQk/VS5Rlzm7PTU7IE5uOMJz6Ttgxct1bpZlwCLcBGAs/s72-c/Ramush-Haradinaj-12_BIG-650x358-1-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/kembengul-haradinaj-ndaj-shba-ve-taksa.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/kembengul-haradinaj-ndaj-shba-ve-taksa.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy