Ky është Ministri shqiptar, që i çmendi të gjithë mediat dhe nacionalistët maqedonas

Shkruar nga një shqiptar i Maqedonisë

Në konkursin e fundit të shpallur nga Ministria e Kulturës, Asaf Ademi që drejton këtë Ministri vendosi të ndalojë shpërndarjet e padrejta sistematike që bëheshin deri më tani në dëm të shqiptarëve dhe në favor të maqedonasve.

Ademi refuzoi të gjitha aplikimet për projektet maqedonase, të cilat ishin mësuar të merrnin fonde nga buxheti i shtetit me dokumente të pakompletuara dhe jo valide. Ademi vendosi t’ju thotë stop diskriminimeve etnike financiare.

Kësaj radhe Ministria e Kulturës në krye me z. Asaf Ademin favorizoi (drejtësisht) projektet kulturore të anës së Maqedonisë perëndimore, ku shumica e projekteve rezultuan të jenë në favor të kulturës shqiptare. Këtë gjest maqedonasit e morën shumë për zemër, ndërsa i dhanë një trajtë krejtësisht ndryshe.

Megjithatë, për arsye se projektet e promovimit të kulturës maqedonase me vite janë financuar pa asnjëfarë revizioni të mirëfilltë, por vetëm për faktin se promovojnë “maqedonizmin”, ky shqyrtim dhe refuzim (me të drejtë) i bërë ndaj këtyre projekteve nga z. Ademi ngjalli reagime të pakontrolluara në anën tjetër./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11496,Camëri,133,Editorial,2629,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,379,Kosovë,3494,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2329,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ky është Ministri shqiptar, që i çmendi të gjithë mediat dhe nacionalistët maqedonas
Ky është Ministri shqiptar, që i çmendi të gjithë mediat dhe nacionalistët maqedonas
https://3.bp.blogspot.com/-4044drAhRlg/XGMAgPuqNgI/AAAAAAAAhGc/H4pnm7qhHbgby6DMu7Ew1P9nKNBbcdKqwCLcBGAs/s640/ademi-640x788.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-4044drAhRlg/XGMAgPuqNgI/AAAAAAAAhGc/H4pnm7qhHbgby6DMu7Ew1P9nKNBbcdKqwCLcBGAs/s72-c/ademi-640x788.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/ky-eshte-ministri-shqiptar-qe-i-cmendi.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/ky-eshte-ministri-shqiptar-qe-i-cmendi.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy