Lasgushi 'rikthehet' në Shqipëri. Air Albania nis sërish fluturimet

Zërave për falimentimin e ‘Air Albania’ duket se u është përgjigjur vetë ‘Lasgushi’, avioni që mban emrin e poetit të madh.

Edhe pse disa media të vendit thanë se ‘Lasgushi’ është në Stamboll, pasi ‘Air Albania’ është lënë në harresë dhe avionët janë kthyer në Turqi, duket se kompania vijon aktivitetin.

Mësohet se avioni ‘Lasgushi’ është kthyer në Shqipëri në orën 17:00. Sipas informacioneve nga Aeroporti Nënë Tereza, mësohet se ‘Air Albania’ do të rikthehet së shpejti me fluturimet, ku priten të shtohen linjat që do të operohen.

Para një jave, një portal zvicerian “CH Aviation”, i specializuar për zhvillimet në industrinë e Aviacionit, pohoi se “Air Albania” është lënë në harresë, ndërkohë që avionët e siguruar nga “Turkish Airlines” janë rikthyer në Turqi.

Në qershor të 2018-ës, u krijua kompania “Air Albania” me 3 aksionerë: “Turkish Airlines”, “MDN Investment” dhe “Albcontrol”. Menjëherë pas krijimit, shefi i qeverisë shqiptare dha edhe afate konkrete se kur shqiptarët do të udhëtonin me kompaninë e tyre ajrore.


Belinda Balluku, ministrja aktuale e Infrastrukturës, në atë kohë drejtoreshë e “Albcontrol”-it, premtoi se më në fund shqiptarët do të shpëtonin nga çmimet e kripura të biletave që paguajnë aktualisht. /ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11495,Camëri,133,Editorial,2629,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,379,Kosovë,3493,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2329,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Lasgushi 'rikthehet' në Shqipëri. Air Albania nis sërish fluturimet
Lasgushi 'rikthehet' në Shqipëri. Air Albania nis sërish fluturimet
https://2.bp.blogspot.com/-NiuqDEs6T8c/XGMX_BPqyvI/AAAAAAAAhH8/7h_RV8uhhPI1iMTN5BK81sNgzYOaTCLlgCLcBGAs/s640/Air-Albania-Edi-Rama%2B%25281%2529.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-NiuqDEs6T8c/XGMX_BPqyvI/AAAAAAAAhH8/7h_RV8uhhPI1iMTN5BK81sNgzYOaTCLlgCLcBGAs/s72-c/Air-Albania-Edi-Rama%2B%25281%2529.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/lasgushi-rikthehet-ne-shqiperi-air.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/lasgushi-rikthehet-ne-shqiperi-air.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy