Plagjiaturat, njihni deputeten kampione: Ka kopjuar 90% të studimit!

Në një intervistë për DITA studiuesi Vladimir Kola, i cili ka denoncuar disa raste të plagjiaturave në politikë veçon rastin e deputetes Blerina Gjylameti.

“Siç e kam thënë në analizën që kam publikuar në profilin tim në Facebook, në Tezën e doktoraturës së Gjylametit janë kopjuar pak a shumë 22 faqe, nga një studim i vitit 2008 me titull “An Introduction to Strategic Human Resource Management”, me autorë Pawan Budhwar dhe Samuel Aryee” – thotë Kola.

Tek rasti i Gjylametit, vjedhja është në shifra të paprecedenta.

“Në lidhje me përqindjen e kopjuar nga burimi origjinal, një përqindje që tejkalon 10-15 % konsiderohet përqindje e lartë. Në rastin e zonjës Gjylameti, burimi origjinal nuk është referuar, është kopjuar një përqindje shumë e lartë rreth 90 % e studimit të vitit 2008” – thotë Kola në intervistë.

Akademiku Moikom Zeqo thotë ndërkohë në një intervistë në DITA se këtu kemi një dukuri të një mashtrimi kombëtar.

“Njerëz mediokër duan të shfaqen ndryshe nga çfarë ata janë, duan të arnojnë me merita dhe tituj të paqenë identitet e tyre të mjera. Janë kaq të paturpshëm, kaq të guximshëm dhe të vrazhdë. Këta deputete janë qenie amorale të neveritshme” – thotë Zeqo për raste si i Gjylametit.

Intervista e z.Kola mund të lexohet KËTU

Intervista e Moikomit mund të lexohet KËTU/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11505,Camëri,133,Editorial,2630,Ekonomi,712,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,380,Kosovë,3498,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2332,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,680,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Plagjiaturat, njihni deputeten kampione: Ka kopjuar 90% të studimit!
Plagjiaturat, njihni deputeten kampione: Ka kopjuar 90% të studimit!
https://3.bp.blogspot.com/-5aZmMYWT1cU/XGRKYa0pSNI/AAAAAAAAhOE/mpXmW-zBFU4xjaLkJDe7lJQNW23nk7oRACLcBGAs/s640/gjylameti-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-5aZmMYWT1cU/XGRKYa0pSNI/AAAAAAAAhOE/mpXmW-zBFU4xjaLkJDe7lJQNW23nk7oRACLcBGAs/s72-c/gjylameti-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/plagjiaturat-njihni-deputeten-kampione.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/plagjiaturat-njihni-deputeten-kampione.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy