Presion për heqjen e taksës ndaj Serbisë, Haradinaj: Kosova e vendosur në ruajtjen e miqësisë me SHBA-në

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, me të cilin ka biseduar për bashkëpunimin në fuqizimin e Kosovës dhe avancimin e agjendës euro-atlantike.

“Kosova mbetet e vendosur në ruajtjen e miqësisë dhe përherë besnike ndaj aleatit të saj strategjik, ShBA-së. Në takim të rregullt pune me ambasadorin amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, bashkëbiseduam për intensifikimin e angazhimeve të përbashkëta në fuqizimin e Kosovës në të gjitha aspektet dhe avancimin e agjendës euro-atlantike të vendit tonë. Marrëdhënia e ngushtë ndërmjet Kosovës dhe Amerikës është e pacenueshme, pa marrë parasyshë dallimin eventual në opinione”, tha Haradinaj në Facebook.

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka thënë javë më parë përmes një deklarate se veprimet që minojnë dialogun, përbëjnë qëndrim kundër interesave të SHBA-së.

“Shtetet e Bashkuara insistojnë se veprimet që minojnë dialogun, pengesat nga anash, dhe refuzimi për të pezulluar tarifat, gjitha këto shkojnë kundër interesave të SHBA-ve”, ishte thënë në deklaratë. REL//ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11504,Camëri,133,Editorial,2630,Ekonomi,712,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,380,Kosovë,3498,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2332,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,680,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Presion për heqjen e taksës ndaj Serbisë, Haradinaj: Kosova e vendosur në ruajtjen e miqësisë me SHBA-në
Presion për heqjen e taksës ndaj Serbisë, Haradinaj: Kosova e vendosur në ruajtjen e miqësisë me SHBA-në
https://3.bp.blogspot.com/-6IcqYdpxxHE/XGLiQ4UYWJI/AAAAAAAAhD4/aI4_Z4kogL0Y18PuNFJhZG02idi3_i9RACLcBGAs/s640/932A5138-7D18-49E7-9EA4-4247A75BA7F9_cx0_cy7_cw0_w1023_r1_s.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-6IcqYdpxxHE/XGLiQ4UYWJI/AAAAAAAAhD4/aI4_Z4kogL0Y18PuNFJhZG02idi3_i9RACLcBGAs/s72-c/932A5138-7D18-49E7-9EA4-4247A75BA7F9_cx0_cy7_cw0_w1023_r1_s.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/presion-per-heqjen-e-takses-ndaj.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/presion-per-heqjen-e-takses-ndaj.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy