Ruçi – Sela: Qëndrimet e forcave politike shqiptare të jenë në koherencë më partnerët ndërkombëtarë

Kryetari i Parlamentit të Republikës së Shqipërisë, Gramoz Ruçi, ka pritur në takim kryetarin e Aleancës për Shqiptarët (ASH), Ziadin Sela. Në takim ishte i pranishëm edhe kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, njoftojnë nga kabineti i kryeparlamentarit Ruçi, raporton Koha.mk

“Gjatë takimit u diskutua mbi rritjen e përpjekjeve e të bashkëpunimit për të maksimizuar përfaqësimin dhe të drejtat e shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut, për rritjen e kontributit të tyre në zhvillimin e Maqedonisë së Veriut, të ardhmes së saj europiane si edhe të prosperitetit, paqes dhe stabilitetit në rajon”, thuhet në njoftim.

Mëtej në njoftim thuhet se, në këtë takim kryeparlamentari Ruçi, vlerësoi rolin dhe kontributin e shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut në zhvillimet e fundit pozitive në këtë vend, vlerësim të cilin ua kishte paraqitur edhe drejtuesve më të lartë të shtetit gjatë vizitës së tij të fundit në Maqedoninë e Veriut.

“Në këtë kontekst, u ra dakord se është e nevojshme që qëndrimet e forcave politike shqiptare në Maqedoninë e Veriut të jenë në koherencë më partnerët ndërkombëtarë, në mënyrë që të garantohet mbështetja dhe investimi ShBA-ve për mbështetjen e shqiptarëve si edhe për paqen, stabilitetin dhe zhvillimin e rajonit”, theksojnë nga kabineti i kryeparlamentarit shqiptar Ruçi. (koha.mk)/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11503,Camëri,133,Editorial,2630,Ekonomi,712,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,380,Kosovë,3498,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2332,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,680,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ruçi – Sela: Qëndrimet e forcave politike shqiptare të jenë në koherencë më partnerët ndërkombëtarë
Ruçi – Sela: Qëndrimet e forcave politike shqiptare të jenë në koherencë më partnerët ndërkombëtarë
https://4.bp.blogspot.com/-Ys8TrqgvDsQ/XGLQIU7QeHI/AAAAAAAAhDQ/zfdvWSjcMW08o0JWiLIsyR0MAoDjqZ18ACLcBGAs/s640/EE0A2E54-55F5-49FF-8A0C-F58D8591BC94.jpeg
https://4.bp.blogspot.com/-Ys8TrqgvDsQ/XGLQIU7QeHI/AAAAAAAAhDQ/zfdvWSjcMW08o0JWiLIsyR0MAoDjqZ18ACLcBGAs/s72-c/EE0A2E54-55F5-49FF-8A0C-F58D8591BC94.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/ruci-sela-qendrimet-e-forcave-politike.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/ruci-sela-qendrimet-e-forcave-politike.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy