Sezoni turistik, kroçerat në portin e Durrësit, nga muaji shkurt në nëntor

Sezoni turistik në portin e Durrësit këtë vit do të nisë më shpejt dhe do të zgjasë mbi 9 muaj.

Deri tani në Autoritetin Portual Durrës është njoftuar mbërritja e 25 kroçerave dhe velierave turistike, të cilat do ta vizitojnë qytetin e Durrësit nga muaji shkurt deri në nëntor të këtij viti.
Kroçera “La Belle De LAdriatique”, që pritet të mbërrijë më 19 shkurt në Durrës, gjatë periudhës shkurt-prill 2019 do të ankorohet 7 herë radhazi në kalatat e portit më të madh të vendit-bëjnë të ditur burime nga Qendra e Informacionit në APD.

Përveç kroçerave në Durrës pritet të ankorohen edhe një numër shumë shumë më i madh jahtesh turistikë të përmasave të ndryshme.

Kroçera “La Belle De LAdriatique” ka ardhur dy herë të tjera në portin e Durrësit përkatësisht në vitet 2017 dhe 2018.

Në portin e Durrësit gjatë sezonit veror 2018 mbërritën me kroçera turistë nga rreth 50 vende të botës, por numrin më të madh e zënë vizitorët nga SHBA, Turqia, Japonia, Franca, Britania e Madhe dhe Holanda. Nga maji deri në nëntor të këtij viti në portin e Durrësit janë ankoruar 15 kroçera dhe veliera me 6553 turistë gjithsej./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11394,Camëri,133,Editorial,2608,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1819,Iliridë,376,Kosovë,3447,Kulture,920,Luginë,77,Moti,2,Politik,2306,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,560,Video,673,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Sezoni turistik, kroçerat në portin e Durrësit, nga muaji shkurt në nëntor
Sezoni turistik, kroçerat në portin e Durrësit, nga muaji shkurt në nëntor
https://1.bp.blogspot.com/-mlhzj0bW9v4/XGLllwtTWJI/AAAAAAAAhEk/w9IFs41xGfQFnDQV3GTaur7sjURcAiH5ACLcBGAs/s640/krocera1-696x464.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-mlhzj0bW9v4/XGLllwtTWJI/AAAAAAAAhEk/w9IFs41xGfQFnDQV3GTaur7sjURcAiH5ACLcBGAs/s72-c/krocera1-696x464.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/sezoni-turistik-krocerat-ne-portin-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/sezoni-turistik-krocerat-ne-portin-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy