SHBA’të nisin sanksionet: Anulohen të gjitha programet trajnuese, edukative dhe vizitat ushtarake në Kosovë

Të gjitha programet trajnuese, edukative dhe vizitat ushtarake në Kosovë do të ndërpriten gjatë javës në vazhdim kanë thënë Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), nëse Kosova nuk pezullon taksën 100%, transmeton Gazeta Metro.

Ambasada amerikane në Kosovë e ka njoftuar komandantin e FSK’së, gjeneralin Rrahman Rama, se kanë anuluar vizitën e komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majorit Timothy Orr.
Po ashtu, Ambasada amerikane ka njoftuar se të gjitha programet trajnuese, edukative dhe vizitat ushtarake do të ndërpriten në Kosovë për shkak të vendimeve që ka marrë Qeveria Haradinaj.

Mos plotësimi i kërkesave të SHBA’së e ka futur Kosovën në probleme të reja dhe acarim të marrëdhënieve me vendet aleat të saj.

Letra dhe përmbajtja e saj është konfirmuar nga zyra e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

“Po, Gjeneral Rama ka dërguar një letër me të cilën e njofton Presidentin Thaçi se SHBA ka anuluar vizitën e Gjeneralit Orr ndërkohë që po shqyrton edhe disa masa tjera. Ky hap thuhet se është ndërmarrë për shkak të mos-vazhdimit të dialogut me Serbinë”, ka thënë për KTV, Ardian Arifaj, këshilltar i presidentit Thaçi.

Ndërkaq, SHBA’të ditë më parë i kanë refuzuar vizën amerikane Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj./gazetametro.net/ZgjohuShqiptar.info

Me poshte do te okumegjeni dokumentin zyrtar derguar Kosoves.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11499,Camëri,133,Editorial,2630,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,380,Kosovë,3495,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2332,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,680,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: SHBA’të nisin sanksionet: Anulohen të gjitha programet trajnuese, edukative dhe vizitat ushtarake në Kosovë
SHBA’të nisin sanksionet: Anulohen të gjitha programet trajnuese, edukative dhe vizitat ushtarake në Kosovë
https://2.bp.blogspot.com/-2J23E7u27SY/XGBZooZc0gI/AAAAAAAAg78/rFx6nETHJxwL8QUQs970KCHFxXDjEpUUACLcBGAs/s640/sdasd-800x450.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-2J23E7u27SY/XGBZooZc0gI/AAAAAAAAg78/rFx6nETHJxwL8QUQs970KCHFxXDjEpUUACLcBGAs/s72-c/sdasd-800x450.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/shbate-nisin-sanksionet-anulohen-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/shbate-nisin-sanksionet-anulohen-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy