Shqipëria, viti zero! Foto dramatike të vitit të mbrapshtë 1997

Mars 1997, Shqipëria: Pas rënies së sistemit piramidal, Shqipëria, u përfshi nga kaosi, dhe mbytet në rebelimin e armatosur.

Lufta civile kishe kapluar vendin. Mafia dhe bandat kishin marrur kontrollin ne vend. Vlora, ishte pikënisja e rebelimit duke filluar me plaçkitjen e depove të armatimit dhe pastaj vjen anarkia totale, shkruan FMimages.net

Ky është një set i fotografive të realizuar në vitin 1997, nga fotografi Laurent SAZY që paraqet kaosin e vitit të mbrapshtë:

/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11507,Camëri,133,Editorial,2630,Ekonomi,712,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,380,Kosovë,3499,Kulture,927,Luginë,78,Moti,2,Politik,2332,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,680,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Shqipëria, viti zero! Foto dramatike të vitit të mbrapshtë 1997
Shqipëria, viti zero! Foto dramatike të vitit të mbrapshtë 1997
https://4.bp.blogspot.com/-qCKe0UEpfes/XGCIr1FAFLI/AAAAAAAAg9U/MlrMDozuwkogg930zPuy01ezXrJSq2ddQCLcBGAs/s640/8DE72782-FA65-4F5B-8142-B004EAC8ECD0-1200x630-640x336.jpeg
https://4.bp.blogspot.com/-qCKe0UEpfes/XGCIr1FAFLI/AAAAAAAAg9U/MlrMDozuwkogg930zPuy01ezXrJSq2ddQCLcBGAs/s72-c/8DE72782-FA65-4F5B-8142-B004EAC8ECD0-1200x630-640x336.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/shqiperia-viti-zero-foto-dramatike-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/shqiperia-viti-zero-foto-dramatike-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy