Shqiptarja shpërblehet për angazhimin e saj, përzgjidhet për të përfaqësuar rininë suedeze në OKB

Shqiptarja Vlora Makolli do të përfqaësojë rininë suedeze në Kombet e Bashkuara.

Ajo është e njohur në qytetin e Malmos për angazhimin mbi ndërgjegjësimin e të rinjve në zhvillimin urban.

Përtej kësaj, 24-vjeçarja ka qenë aktive në çështjet e barazisë gjinore dhe rinisë, që kur ishte 17 vjeç, shkruan albinfo.ch.

Vlora ka organizuar edhe dialogje me banorët e të rinjtë, me qëllim që të krijojë vende, ku gjithkush pavarësisht moshës dhe gjinisë të ndihet i mirëpritur dhe i sigurtë.

Sëfundmi 24-vjeçarja është përzgjedhur për të shkuar në Forumin Politik të Nivelit të Lartë të OKB-së në New York, me delegacionin e qeverisë suedeze.

Vlora Makolli është e diplomuar për shkenca politike dhe aktualisht po studion programin e ligjeve në Universitetin e Ludit./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11501,Camëri,133,Editorial,2630,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,380,Kosovë,3496,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2332,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,680,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Shqiptarja shpërblehet për angazhimin e saj, përzgjidhet për të përfaqësuar rininë suedeze në OKB
Shqiptarja shpërblehet për angazhimin e saj, përzgjidhet për të përfaqësuar rininë suedeze në OKB
https://2.bp.blogspot.com/-QCoJT82Qolo/XGRyVE9eBcI/AAAAAAAAhQ0/DNHunoOzZEIZ8VK2X4XFuevMgh_8cSl8gCLcBGAs/s640/vlora-makolli-640x427.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-QCoJT82Qolo/XGRyVE9eBcI/AAAAAAAAhQ0/DNHunoOzZEIZ8VK2X4XFuevMgh_8cSl8gCLcBGAs/s72-c/vlora-makolli-640x427.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/shqiptarja-shperblehet-per-angazhimin-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/shqiptarja-shperblehet-per-angazhimin-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy