VIDEO/ Bomba e Haradinajt: Rama mos te behet pengesë për hapjen e negociatave, të mbajë vendin e tij!

Kryeministri Ramush Haradinaj i kërkon Edi Ramës të mos përzihet më tepër se ç’i takon me punët e Kosovës.

Haradinaj shprehet se nuk i kanë kërkuar ndihmë për çështjet e Kosovës, ndaj i kërkon që të mbajë vendin e tij, derisa t’i kërkojnë vetë ata ndihmë. Rama po favorizon një opsion të ndarjeve të kufivje. Ai nuk e vendos Kosovën në një plan të mirë Kosovën, është shprehur më tej kryeministri Haradinaj.

Deklarata e Haradinajt:

Po e kisha lut zotin Rama të rrijë në përgjegjësi të veta. Edhe ai sa Shqipëri sa… ku ti lypim ndihmë le tna ndihmon, por përgjegjësia e tij është Shqipëria në këtë rast. Mos ti japë vetes më shumë ngarkesë se edhe na jem ktu.”
Sipas Haradinajt, nëse Brukseli dyshon se Rama favorizon ndarjen e Kosovës, rrezikon vendosjen e Shqipërisë në plan të mirë me BE-në, ku rrezikohen negociatat dhe jo vetëm.

Sa i përket presionit për heqjen e taksës 100% që i është vendosur mallrave serbe, Ramush Haradinaj duket i palëkundur. Kundërshtarët e kësaj takse Haradinaj i sfidoi t’i zënë vendin si kryeministër.
Ai përsëriti premtimin se përsa kohë të jetë kryeministër i Kosovës, taksa 100% ndaj mallrave serbe nuk do të hiqet.

Haradinaj theksoi se ndasitë brenda faktorit politik shqiptar jo vetëm kanë konfuzuar Uashingtonin, por edhe kanë përçarë aleatët historikë të Kosovës, SHBA-në dhe BE-në, sa i përket zgjidhjes së problemeve të Kosovës./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11499,Camëri,133,Editorial,2630,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,380,Kosovë,3495,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2332,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,680,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: VIDEO/ Bomba e Haradinajt: Rama mos te behet pengesë për hapjen e negociatave, të mbajë vendin e tij!
VIDEO/ Bomba e Haradinajt: Rama mos te behet pengesë për hapjen e negociatave, të mbajë vendin e tij!
https://3.bp.blogspot.com/-zY2hTxyOYtM/XGRZX-CkuwI/AAAAAAAAhPE/q3hQQ63TgtY8VmosZ3xFDbRX3PXj46ljACLcBGAs/s640/rama-haradinaj-e1511860713463-1024x571-640x357.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-zY2hTxyOYtM/XGRZX-CkuwI/AAAAAAAAhPE/q3hQQ63TgtY8VmosZ3xFDbRX3PXj46ljACLcBGAs/s72-c/rama-haradinaj-e1511860713463-1024x571-640x357.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/video-bomba-e-haradinajt-rama-mos-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/video-bomba-e-haradinajt-rama-mos-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy