Vuçiq lutet dhe bën viktimën: Hiqeni taksën se po e vuajmë si shtet

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, nuk rresht së kërkuari që Qeveria e Republikës së Kosovës të pezullojë vendimin për taksë ndaj produkteve serbe.

Sipas tij, pa u hequr ai vendim nuk do të vazhdojë dialogu në Bruksel.

‘Është e rëndësishme për ne që të hiqet taksa, sepse dëmi është 40 milionë euro, që po e vuajmë ne si shtet”, ka thënë ai.

Vuçiq thotë se përderisa të mos ketë një marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, ka rrezik që të ketë tensionime të situatës, shkruan B92.

Ai pretendon se nervozizmi i Prishtinës, mund të eskalojë dhe të merren edhe masa të tjera kundër serbëve që jetojnë në Kosovë.

“Një gjë e tillë më frikëson, më tmerron e më shqetëson”, ka thënë ndër të tjera presidenti serb./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11503,Camëri,133,Editorial,2630,Ekonomi,712,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,380,Kosovë,3498,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2332,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,680,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vuçiq lutet dhe bën viktimën: Hiqeni taksën se po e vuajmë si shtet
Vuçiq lutet dhe bën viktimën: Hiqeni taksën se po e vuajmë si shtet
https://2.bp.blogspot.com/-lbpBKcKdD5g/XGRfk7A8W-I/AAAAAAAAhPk/0BYYDilQ1ugbhNd_6-Zad-fDVXMzzaoWgCLcBGAs/s640/1118267603-1200x630-640x336.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-lbpBKcKdD5g/XGRfk7A8W-I/AAAAAAAAhPk/0BYYDilQ1ugbhNd_6-Zad-fDVXMzzaoWgCLcBGAs/s72-c/1118267603-1200x630-640x336.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/vuciq-lutet-dhe-ben-viktimen-hiqeni.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/vuciq-lutet-dhe-ben-viktimen-hiqeni.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy