Zgjedhjet lokale të 30 qershorit do të na kushtojnë afro 1 mld lekë

Rreth 1 mld lekë do të kushtojnë zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Ky është buxheti i parashikuar nga ana e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që u shqyrtua sot mes 5 anëtarëve të këtij institucioni.

Sipas buxhetit të parashikuar të KQZ, do të shpenzohet një fond i konsiderueshëm për 400 trajnuesit e anëtarëve të Komisioneve të Zonave të Administrimit Zgjedhor, të Komisioneve të Qendrave të Votimit dhe të Grupit të Numërimit të Votave.

Në këto zgjedhje parashikohen dy fletë votimi, një për kandidat për kryetar bashkie dhe tjetra për Këshillin Bashkiak.

Për secilën fletë KQZ parashikon prodhimin e mbi 3,6 milionë fletëve të votimit, në total 7,235, 482 fletë votimi në një kosto rreth 90 milionë lekë.

Për udhëtime dhe dieta në total KQZ-ja ka parashikuar të shpenzojë 11,5 milionë lekë. Ndërsa për karburant është llogaritur që të shpenzohet 2.85 milionë lekë, pasi është parashikuar që të blejë 15 mijë litra karburant.

Fondet e partive, shifrat që përfitojnë

KQZ vendosi gjithashtu që të shpërndajë fondin 190 milionë lekë, partive politike për vitin 2019.

Konkretisht janë 190 milionë lekë që sipas ligjit për partitë politike shpërndahen përkatësisht:

1) Partia Socialiste e Shqipërisë – 86.065.992 lekë

2) Partia Demokratike e Shqipërisë – 52.808.975 lekë

3) Lëvizja Socialiste për Integrim – 27.160.224 lekë

4) Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet – 10.107.290 lekë

5) Partia Socialdemokrate e Shqipërisë – 7.286.685 lekë

6) Lista e Barabartë – 6.570.833 lekë

Pagat e personelit të përkohshëm në KQZ

Shpërblimi i anëtarëve i anëtarëve të KZAZ, KQV-ve, GNV, ZR, trajnuesve të KZAZ, KQV, GNV 296,032,371 lekë

Mallra 248,881, 320 lekë

Shërbime 274, 968, 336 lekë

Shërbime transporti 221,700,000 lekë

Shërbime udhëtime e dieta 11,568,000 lekë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11501,Camëri,133,Editorial,2630,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,380,Kosovë,3496,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2332,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,680,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Zgjedhjet lokale të 30 qershorit do të na kushtojnë afro 1 mld lekë
Zgjedhjet lokale të 30 qershorit do të na kushtojnë afro 1 mld lekë
https://4.bp.blogspot.com/-h-3dSp-j664/XGHgmm18SsI/AAAAAAAAhCI/HCw7VweSXQgDxO0ryab2zU2okufAHb5hwCLcBGAs/s640/votime-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-h-3dSp-j664/XGHgmm18SsI/AAAAAAAAhCI/HCw7VweSXQgDxO0ryab2zU2okufAHb5hwCLcBGAs/s72-c/votime-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/zgjedhjet-lokale-te-30-qershorit-do-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/zgjedhjet-lokale-te-30-qershorit-do-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy