Ziadin Sela: Çështja shqiptare në Maqedonin Veriore mbetet e hapur

Ziadin Sela sot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Tiranë ku është pritur nga Kryetari i Kuvendit Shqiptarë Gramoz Ruçi me ç’rastë sipas njoftomit nga kabineti i Krytarit të Kuvendit takimi ka kaluar në atmosferë vëllazërore me ç’rast Ruçi ka shprehur mbështetjen për shqiptarët në R.M.V, përcjell Infomagazin

Sela në Tiranë është ftuar për intervistë në Ora News për të biseduar për çështjet dhe problemet që tangojnë shqiptarët e Maqedonisë Veriore.

Ishin të shumta temat që janë diskutuar por i pyetur se çka ndodhë me çështjen shqiptare?

Sela ka thënë se: Çështja shqiptare në Maqedonin veriore mbetet e hapur,një gjë të këtillë me kërkesë tonën e ka deklaruar publikisht edhe Kryeministri Zaev gjatë bisedave që kemi pasur në kohën kur po ndodhnin ndryshimet kushtetuese.

Hapja e negociatave me BE-në do të jetë një rast i mirë që duhet shfrytëzuar për të zgjidhur çështjet e hapura.

Gjat vizitës në Tiranë Sela ka qenë i shoqëruar nga Nënkryetarja Bujare Abazi dhe Sekretari Gjeneral Arben Taravari./ORA/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11394,Camëri,133,Editorial,2608,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1819,Iliridë,376,Kosovë,3447,Kulture,920,Luginë,77,Moti,2,Politik,2306,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,560,Video,673,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ziadin Sela: Çështja shqiptare në Maqedonin Veriore mbetet e hapur
Ziadin Sela: Çështja shqiptare në Maqedonin Veriore mbetet e hapur
https://3.bp.blogspot.com/-LxY-6BhJ6EI/XGRGHUp2-0I/AAAAAAAAhNs/MiIsTd-jmMEY-51aNmvp1LeLI5I8L3ZqgCLcBGAs/s640/62145486-0288-42AF-89E9-12B1A9291D9F-889x500.jpeg
https://3.bp.blogspot.com/-LxY-6BhJ6EI/XGRGHUp2-0I/AAAAAAAAhNs/MiIsTd-jmMEY-51aNmvp1LeLI5I8L3ZqgCLcBGAs/s72-c/62145486-0288-42AF-89E9-12B1A9291D9F-889x500.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/ziadin-sela-ceshtja-shqiptare-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/ziadin-sela-ceshtja-shqiptare-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy