Alarmohet Serbia: Vuçiq thërret mbledhje të Këshillit të Sigurisë pas miratimit të platformës për dialog në Kuvendin e Kosovës

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka caktuar mbledhje të Këshillit të Sigurisë Kombëtare për nesër, njofton “Blic”.

Mbledhja do të mbahet në ora 8.30 dhe mësohet se ajo është thirr pas miratimit të sotshëm (me shumicë vota) të Platformës së dialogut, si thuhet përfundimtare, obliguese për normalizimin e raportit të Beogradit me Prishtinën.

Bëhet fjalë për platformën që Beogradi më herët e pat cilësuar si dokument që dëshmon se Prishtina nuk dëshiron vazhdimin e dialogut me Beogradin.

Kryeministri i institucioneve të përkohshme të Prishtinës Ramush Haradinaj, ka deklaruar sot se ligji dhe platforma për vazhdim të dialogut me Beogradin nënkupton se kufijtë e Kosovës janë të paprekshëm dhe nuk do të ketë “ pushtet të nivelit të tretë”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Alarmohet Serbia: Vuçiq thërret mbledhje të Këshillit të Sigurisë pas miratimit të platformës për dialog në Kuvendin e Kosovës
Alarmohet Serbia: Vuçiq thërret mbledhje të Këshillit të Sigurisë pas miratimit të platformës për dialog në Kuvendin e Kosovës
https://2.bp.blogspot.com/-eVoQrOj2EDE/XIF6frLxgvI/AAAAAAAAjXU/CQIdGCKdYsYxvc6--5LsSrZHUWaNzXQ2wCLcBGAs/s640/1118267603-1200x630-640x336%2B%25281%2529.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-eVoQrOj2EDE/XIF6frLxgvI/AAAAAAAAjXU/CQIdGCKdYsYxvc6--5LsSrZHUWaNzXQ2wCLcBGAs/s72-c/1118267603-1200x630-640x336%2B%25281%2529.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/alarmohet-serbia-vuciq-therret-mbledhje.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/alarmohet-serbia-vuciq-therret-mbledhje.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy