Artistja italiane sjell aspektet social-politike të Shqipërisë në një ekspozitë

Gjendja kalimtare e ngjarjeve të mundshme” titullohet ekspozita e artistes italiane Valentina Bonizzi, e cila vjen si një dedikim ndaj Shqipërisë. Ne ketë prezantim, artistja sjell marrëdhënien social-politike si një binom të pashmangshëm.

Artistja Italiane Valentina Bonizzi e cila e zhvillon jetën artistike mes Mbretërisë së Bashkuar dhe Shqipërisë vjen para publikut shqiptar me ekspozitën “ Gjendja kalimtare e ngjarjeve të mundshme” në mediumin e instilacionit dhe video artit.

Artistja e ka realizuar këtë vepër në dualizëm mes gërmimit te arkivat dhe komuniteteve, vepra e Valentina Bonizzi thekson problemet e drejtësisë shoqërore duke zbuluar potencialin për demokratizim në ridefinimin artistik të praktikave hartografike.

Puna e saj shqyrton rolin e imazhit teknik në të gjitha format e tij të zgjeruara, duke marrë parasysh politikën e kohës në lidhje me hibridin, migrimin dhe mjedisin.

Ekzistencën e individit në historinë kolektive. Valentina punon me media të ndryshme si film, fotografi, arkiv./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Artistja italiane sjell aspektet social-politike të Shqipërisë në një ekspozitë
Artistja italiane sjell aspektet social-politike të Shqipërisë në një ekspozitë
https://2.bp.blogspot.com/-3GbieDiFFiY/XH_zJqGuqjI/AAAAAAAAjK0/eTXFa6hdqP0ZpyviPkULjVq5U7mfwpeJgCLcBGAs/s640/italiane-1280x734-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-3GbieDiFFiY/XH_zJqGuqjI/AAAAAAAAjK0/eTXFa6hdqP0ZpyviPkULjVq5U7mfwpeJgCLcBGAs/s72-c/italiane-1280x734-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/artistja-italiane-sjell-aspektet-social.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/artistja-italiane-sjell-aspektet-social.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy