Cilat janë kërkesat e kryetarit shqiptar të Tuzit për Prishtinën dhe Tiranën

Nik Gjeloshaj, kandidati që ka fituar më së shumti vota në garën për kryetar të Komunës së Tuzit në Mal të Zi, në një intervistë për gazetën “Zëri” ka thënë se fitorja e zgjedhjeve ishte vendimtare për ruajtjen e identitetit kombëtar shqiptar, i cili ishte në rrezik, shkruan gazeta “Zëri”.

Ndër të tjerash, ai ka falënderuar institucionet nga Prishtina e Tirana për mbështetjen e dhënë.

Po ashtu, Gjeloshaj për “Zërin” ka thënë që do të bashkëpunojë maksimalisht me qendrat shqiptare nga niveli lokal në atë shtetëror, duke shtuar se është i bindur se kjo do të kontribuojë në afirmimin e vlerave të përbashkëta mbarëkombëtare, por edhe në përmirësimin e përgjithshëm të statusit të popullatës shqiptare në Mal të Zi, përcjell zeri.info.

“Fillimisht dua t’i falënderoj institucionet e shumta nga Tirana dhe nga Prishtina në mbështetjen e dhënë koalicionit tonë “Malësia na bashkon” e që në momentin aktual kishte domethënie të madhe për realizimin me sukses të procesit zgjedhor. Shpresoj se bashkëpunimi me subjektet e këtushme shqiptare do të jetë në nivelin më të lartë, sepse ne kemi nevojë për mbështetje të gjithanshme nga bashkëkombësit tanë. Ne nga ana jonë do të bashkëpunojmë maksimalisht me qendrat shqiptare, duke filluar nga niveli lokal e deri në atë më të lartin shtetëror të bindur se kjo do të kontribuojë në afirmimin e vlerave të përbashkëta mbarëkombëtare, por edhe në përmirësimin e përgjithshëm të statusit të popullatës shqiptare në Mal të Zi”, ka thënë Gjeloshaj./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Cilat janë kërkesat e kryetarit shqiptar të Tuzit për Prishtinën dhe Tiranën
Cilat janë kërkesat e kryetarit shqiptar të Tuzit për Prishtinën dhe Tiranën
https://4.bp.blogspot.com/-JtnUAA-oElM/XH7MAOxnSjI/AAAAAAAAjIQ/OpF7xMi_JgMfl6LfFkYmchkZfnQic-LcgCLcBGAs/s640/auto_nik-gjeloshaj1551796684-640x480.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-JtnUAA-oElM/XH7MAOxnSjI/AAAAAAAAjIQ/OpF7xMi_JgMfl6LfFkYmchkZfnQic-LcgCLcBGAs/s72-c/auto_nik-gjeloshaj1551796684-640x480.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/cilat-jane-kerkesat-e-kryetarit.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/cilat-jane-kerkesat-e-kryetarit.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy