Deputeti gjerman mbërrin në Shqipëri: Jeni në një krizë, jo të shëndetshme për integrimin

Kriza politike ka sjellë në Shqipëri Tobias Gottard deputet i djathtë nga Landi Bavarisë.

Në një intervistë për Tch ai shprehet se “Ajo që ne duam është që Shqipëria, të vijojë e të qëndrojë në procesin e integrimit. Ju jeni në rrugë të mbarë. Fokusi në Shqipëri nga ajo që shikoj si dikush që vjen nga jashtë, duhet të jetë rrugëtimi drejt BE, të gjithë bashkë, dhe jo duke praktikuar lënien bosh të karrigeve”, tha Tobias Gottard,

Si e shikoni vendim e marrë enblock nga opozita për të lënë mandatet parlamentare?

“Siç e thashë nëse jeni zgjedhur duhet të qëndroni në parlament. Duke praktikuar bojkotin apo lënien bosh të karrigeve në parlament ky nuk është një opsion”, u përgjigj Gottard.

Thatë që Shqipëria është në rrugë të mbarë drejt BE, por sa e dëmshme është situata aktuale me një parlament vetëm me maxhorancën pa opozitë?

“Duke e parë Shqipërinë nga jashtë, përmes mediave gjermane apo europiane është e vështirë. Megjithatë nga ajo që ne shohim është një krizë, e cila nuk është e shëndetshme, për të gjithë procesin. Prandaj jam këtu pasi dëshiroja të njihesha, të shikoja dhe të flas me njerëzit si është situata. Çfarë shikoj mund t’ju them se vijoni të jeni në rrugën e duhur, por ajo çfarë ju nevojitet është stabilitet dhe vijimi procesit drejt BE”, sqaroi Gottard./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Deputeti gjerman mbërrin në Shqipëri: Jeni në një krizë, jo të shëndetshme për integrimin
Deputeti gjerman mbërrin në Shqipëri: Jeni në një krizë, jo të shëndetshme për integrimin
https://3.bp.blogspot.com/-CSc15kKQ2oc/XILFDzVQdAI/AAAAAAAAjdY/2sT3OprtRgssQaVbeZ7HOwXUuIjl8ycZgCLcBGAs/s640/Tobias_Gotthardt-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-CSc15kKQ2oc/XILFDzVQdAI/AAAAAAAAjdY/2sT3OprtRgssQaVbeZ7HOwXUuIjl8ycZgCLcBGAs/s72-c/Tobias_Gotthardt-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/deputeti-gjerman-mberrin-ne-shqiperi.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/deputeti-gjerman-mberrin-ne-shqiperi.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy