'Dikur kemi ngrënë bukë e kripë, por s'kemi ikur', postimi i shqiptarit që niset për emigrim bëhet viral në rrjet

Valon Aliu, një i ri kosovar, ka bërë një postim emocional në rrjetin social Facebook, para se të nisej për emigrim.

Postimi i tij fillon me fjalët ‘dikur kemi hangër bukë e kryp dhe nuk kemi ikur nga Kosova’.

Shton se kohë më parë kosovarët e kanë kapur pushkën kundër okupatorit serb, ndërsa sot thotë se në vend të pushkës po i kapin valixhet.

Postimi i tij mbaron me fjalët ‘një Kosova pa shpresë’.

Ky është postimi i tij i plotë:

Dikur kemi hanger bukë e kryp dhe nuk kemi ikur nga Kosova.

Kemi pas zemër ta kapim pushkën e ta mbrojmë Atdheun tonë kundër okupatorit Serb.

Ndërsa sot në vend te pushkes e kapim valixhen dhe e lëshojmë Atdheun tonë për një jetë me të mirë për një jetë të sigurt, për fëmijët tanë…

Një KOSOVË pa shpresë….!/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: 'Dikur kemi ngrënë bukë e kripë, por s'kemi ikur', postimi i shqiptarit që niset për emigrim bëhet viral në rrjet
'Dikur kemi ngrënë bukë e kripë, por s'kemi ikur', postimi i shqiptarit që niset për emigrim bëhet viral në rrjet
https://4.bp.blogspot.com/-0xIOQxguZMY/XH1_NvXMACI/AAAAAAAAjCU/LJUTs29B1jMA4p4VsbV11trIowSwyrSSACLcBGAs/s640/5d83d15b5f1b36ffa9836627ea035412_L.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-0xIOQxguZMY/XH1_NvXMACI/AAAAAAAAjCU/LJUTs29B1jMA4p4VsbV11trIowSwyrSSACLcBGAs/s72-c/5d83d15b5f1b36ffa9836627ea035412_L.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/dikur-kemi-ngrene-buke-e-kripe-por.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/dikur-kemi-ngrene-buke-e-kripe-por.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy