Dule u largua nga parlamenti shqiptar por një tjetër grek nga Omonia e zëvendëson

Një prej kandidatëve të Partisë Demokratike ka thyer heshtjen ditën e sotme duke arsyetuar marrjen e mandatit të deputetit në vijim.

Bëhet fjalë për Ligoraq Karamelon, që njëkohësisht drejton edhe OMONIA-n në qarkun e Korçës. Ai u shpreh sot se është i detyruar ta pranojë mandatin që buron nga vota e qytetarëve.

Karamelo u shpreh se Parlamenti nuk duhet të braktiset dhe se nuk është dakord me vendimin e Vangjel Dules dhe opozitës në tërësi, shkruan JavaNews.al

“Në kushte të tjera Dule do të vepronte kështu si unë” – ka thënë sot Ligoraq Karamel që pritet të marrë mandatin e Partisë Demokratike.

Ai i shtohet listës që sa vjen e shtohet nga radhët e kandidatëve të PD-LSI që po marrin mandatet. Ditën e sotme, pesëkandidatë të tjerë kanë dorëzuar formularin e dekriminalizimit në KQZ, duke kërkuar kështu të bëhen deputetë.

Po sot, katër ligjvënës të rinj nga radhët e LSI bënë betimin në Kuvend./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Dule u largua nga parlamenti shqiptar por një tjetër grek nga Omonia e zëvendëson
Dule u largua nga parlamenti shqiptar por një tjetër grek nga Omonia e zëvendëson
https://3.bp.blogspot.com/-F8yyRGkGaqU/XH7aAAFDIiI/AAAAAAAAjJA/E2I53ksU2wENTltl6VJZFDaLxYPfapQegCLcBGAs/s640/karamelo.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-F8yyRGkGaqU/XH7aAAFDIiI/AAAAAAAAjJA/E2I53ksU2wENTltl6VJZFDaLxYPfapQegCLcBGAs/s72-c/karamelo.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/dule-u-largua-nga-parlamenti-shqiptar.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/dule-u-largua-nga-parlamenti-shqiptar.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy