E dredh Vuçiç, vë në pikëpyetje dialogun edhe nëse hiqet taksa

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç po vazhdon të bëjë zhurmë rreth platformës së dialogut të miratuar në Kuvendin e Kosovës. Shefi i shtetit serb bashkë me Kryeministren serbe dhe ministrin e jashtëm kanë takuar sot në mëngjes krerët e kishës serbe të cilëve ua kanë çuar platformën që e ka miratuar pala kosovare.

Patriarku serb Irinej pas takimit ka thënë se kanë mendim të njëjtë me shtetin serb se si të zgjidhet “problemi” me Kosovës ndërsa Vuçiç i cili një ditë më parë i quajti banditë liderët kosovarë ka vazhduar sulmet.

Ai madje ka vënë në pikëpyetje vazhdimin e dialogut edhe nëse hiqet taksa.

Është detyrë e tyre heqja e taksës e pastaj do ta shohim se a do të ketë dialog. Nëse këto janë kushtet për vazhdimin e dialogut më mirë mos të shpenzojmë kohë dhe para për udhëtim deri në Bruksel sepse dialogu në të cilin Serbia duhet ta pranojë pavarësinë, në të cilin do të formohet tribunali ad hoc për dënimin serbëve, ku Kosovës do ti jepen ambasadat, ikonat dhe pasuria kulturore…A jeni mirë ju njetëz, çka po ndodhë me ju, a jeni sadopak racionalë“, ka thënë Vuçiç duke iu drejtuar kosovarëve./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: E dredh Vuçiç, vë në pikëpyetje dialogun edhe nëse hiqet taksa
E dredh Vuçiç, vë në pikëpyetje dialogun edhe nëse hiqet taksa
https://3.bp.blogspot.com/-l3Winu1zfHo/XIVjYyyb5DI/AAAAAAAAjq8/4MEark7Bya8CD2AkN7nHEg9BPIOJjBjZACLcBGAs/s640/vucic_1552210867-2588661-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-l3Winu1zfHo/XIVjYyyb5DI/AAAAAAAAjq8/4MEark7Bya8CD2AkN7nHEg9BPIOJjBjZACLcBGAs/s72-c/vucic_1552210867-2588661-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/e-dredh-vucic-ve-ne-pikepyetje-dialogun.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/e-dredh-vucic-ve-ne-pikepyetje-dialogun.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy