Emblema e UÇK-së me 2100 fishekë që do t’i dhurohet bashkëluftëtarit të Adem Jasharit

Vitin e kaluar, në Prekazin heroik u zbulua mozaiku prej 200 mijë fishekësh, në të cilën portretizohej figura e komandantit legjendar, Adem Jashari.

Por, autori i kësaj vepre, Besart Gashi po me një tjetër mozaik vjen në 21 vjetorin e rënies së familjes së Jasharajve, përcjellë Indeksonline.

Kësaj radhe, Besarti për nderë të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka punuar pikërisht emblemën e kësaj ushtrie.

Kjo emblemë është punuar me gëzoja të fishekëve 99mm.

Besarti për Indeksonline ka treguar se nuk iu desh shumë ditë që ta punojë atë, ndërsa realizimin e veprave të tilla e bën me dëshirën dhe vullnetin më të madh

“Nuk është hera e parë që punoj vepra të tilla dhe nuk do të ndalem asnjëherë për të punuar për vlerat kombëtare dhe ata që na sollën lirinë. Realizimi i kësaj embleme më ka marrë tre ditë, ndërsa është punuar me 2100 copa gëzhojash të plumbave. Ka një dimension prej 60cm x 60cm”.

Ky mozaik sakaq do të t’i dhurohet një prej ish-luftëtarëve të Adem dhe Hamëz Jasharit.

“Ky mozaik do të jetë dhuratë për gjeneralin Musa Jasharin, i cili ishte bashkëluftëtar i Adem e Hamëz Jasharit. Ku pikërisht më datë 5 mars të vitit 1998 të dy prindërit e tij ranë heroikisht duke luftuar në kullën e tyre”./Indeksonline/ZgjohuShqiptar.info
KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Emblema e UÇK-së me 2100 fishekë që do t’i dhurohet bashkëluftëtarit të Adem Jasharit
Emblema e UÇK-së me 2100 fishekë që do t’i dhurohet bashkëluftëtarit të Adem Jasharit
https://1.bp.blogspot.com/-Dx2Mr-nL1hs/XH7idyxFsqI/AAAAAAAAjJw/BevN9opiMEsi6qOXcmYjjJcbs7Wn5GpAwCLcBGAs/s640/uck.png
https://1.bp.blogspot.com/-Dx2Mr-nL1hs/XH7idyxFsqI/AAAAAAAAjJw/BevN9opiMEsi6qOXcmYjjJcbs7Wn5GpAwCLcBGAs/s72-c/uck.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/emblema-e-uck-se-me-2100-fisheke-qe-do.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/emblema-e-uck-se-me-2100-fisheke-qe-do.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy