Gjillasi: Vuçiqi i ka përkeqësuar marrëdhëniet e serbëve me shqiptarët

Njëri nga liderët e opozitës serbe nga Lidhja për Serbinë (Savez za Srbiju) Dragan Gjillas për gazetën “danas” ka thënë se që nga ardhja në pushtet e Aleksandar Vuçiqit, para shtatë vjetësh, janë përkeqësuar marrëdhëniet ndërmjet serbëve e shqiptarëve.

“Marrëdhëniet ndërmjet serbëve e shqiptarëve tash janë më të këqija sesa para shtatë vjetësh kur Aleksandar Vuçiq e ka marrë pushtetin dhe kjo vërehet në çdo hap. Në veçanti populli serb është në gjendje të vështirë për shkak se ai i është i ekspozuar keqtrajtimit nga kriminelët serbë”, ka thënë Gjillas për gazetën “danas”

Ai e ka përmendur nevojën e qëndrimit unik serb lidhur me Kosovën dhe për nevojën e pajtimit ndërmjet dy popujve e normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet njerëzve

Të martën dhe të mërkurën Gjillasi ka qëndruar në Kosovë, ndërsa ka treguar se në Leposaviq është sulmuar nga përkrahës të Vuçiqit.

“Pas sulmit të organizuar verbal dhe fyerjeve nga kapadainj lokalë, edhe një herë e kuptova se vështirë e kanë njerëzit që jetojnë në Kosovë e që nuk janë përkrahës të Aleksandar Vuçiqit”, ka thënë ai.

Sipas fjalëve të tij, Lista Serbe nuk e përfaqëson popullin serb në Kosovë por pjesën e korruptuar të pushtetit të Aleksandar Vuçiqit.

“Përfaqësuesit e saj ende janë në qeverinë e Kosovës të Ramush Haradinajt dhe rregullisht e marrin pagën për punën e tyre”, ka thënë Gjillasi.

Gazeta pro qeveritare serbe “Kurir” ka shfaqur habi pse Gjillasi ka qëndruar në Kosovë në ditët e përkujtimit të rënies së Adem Jasharit dhe Epopesë së UÇK-së./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Gjillasi: Vuçiqi i ka përkeqësuar marrëdhëniet e serbëve me shqiptarët
Gjillasi: Vuçiqi i ka përkeqësuar marrëdhëniet e serbëve me shqiptarët
https://3.bp.blogspot.com/-XY1LKkxVX3I/XIKkYJ0_e7I/AAAAAAAAjaQ/c_OHHF8036ECAHqpiYCefxoxMNJtImc6wCLcBGAs/s640/yhui-1200x630-640x336.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-XY1LKkxVX3I/XIKkYJ0_e7I/AAAAAAAAjaQ/c_OHHF8036ECAHqpiYCefxoxMNJtImc6wCLcBGAs/s72-c/yhui-1200x630-640x336.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/gjillasi-vuciqi-i-ka-perkeqesuar.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/gjillasi-vuciqi-i-ka-perkeqesuar.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy