Haradinaj pas takimit me amerikanët: Jemi të gatshëm të diskutojmë për tregtinë e lirë me Serbinë

Kryeministri Ramush Haradinaj ka shkruar se me Nënsekretarin amerikan për Cështje Politime, David Hale, ka folur për domosdoshmërinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Ndërkaq Kryeministri nuk njofton se çka është folur për taksën.

“E ritheksova se ne jemi gati per dialog dhe ftojmë Serbinë që t’i kthehet tavolines e të diskutojmë të gjitha çështjet e hapura duke përfshirë edhe tregtinë e lirë dhe të arrijmë një marrëveshje që rezulton me njohje në kufijtë ekzistues”, ka shkruar Haradinaj.

Shkrimi i plotë i Haradinajt:

Pata nderin që sot në rezidencën e Ambasadorit Amerikan në Kosovë Philip Kosnett së bashku me Presidentin Thaçi dhe Kryetarin Veseli të zhvillojmë një takim të hapur dhe të sinqertë me Nënsekretarin për Çështje Politike, David Hale.

Në këtë takim paraqita qëndrimin se tash Kosova është më e gatshme se kurr, e unifikuar me një zë të vazhdojë dialogun me Serbinë dhe të kontribuojë në fqinjësi të mirë, paqe dhe stabilitet. Ky unitet është edhe me domethënës pas votimit të Platformës se Dialogut dhe Ligjit.

E ritheksova se ne jemi gati per dialog dhe ftojmë Serbinë që t’i kthehet tavolines e të diskutojmë të gjitha çështjet e hapura duke përfshirë edhe tregtinë e lirë dhe të arrijmë një marrëveshje që rezulton me njohje në kufijtë ekzistues.
/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Haradinaj pas takimit me amerikanët: Jemi të gatshëm të diskutojmë për tregtinë e lirë me Serbinë
Haradinaj pas takimit me amerikanët: Jemi të gatshëm të diskutojmë për tregtinë e lirë me Serbinë
https://1.bp.blogspot.com/-EnoYd2101rE/XIU4CJllH7I/AAAAAAAAjnc/ebos8e12OH0_Gi-Ip_7J9PGBiApSsR4mgCLcBGAs/s640/ramush-haradinaj-rr-euml-fen-p-euml-r-arrestimin-n-euml-slloveni-video_hd.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-EnoYd2101rE/XIU4CJllH7I/AAAAAAAAjnc/ebos8e12OH0_Gi-Ip_7J9PGBiApSsR4mgCLcBGAs/s72-c/ramush-haradinaj-rr-euml-fen-p-euml-r-arrestimin-n-euml-slloveni-video_hd.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/haradinaj-pas-takimit-me-amerikanet.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/haradinaj-pas-takimit-me-amerikanet.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy