Këta shtetas nuk kanë nevojë për vizë në Shqipëri

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë ka njoftuar se, me vendim të Këshillit të Ministrave “për përcaktimin e kritereve, procedurave, e të dokumentacionit për hyrjen, qëndrimin dhe trajtimin e të huajve në Republikën e Shqipërisë”, është vendosur që shtetasit nga Rusia, Arabia Saudite, Bjellorusia, Katari, Omani,Tailanda, Bahrejni mund të hyjnë pa vizë në Republikën e Shqipërisë për periudhën 1 prill-31 tetor 2019, përcjell albinfo.ch.

Për shtetasit nga Republika Popullore e Kinës, ky vendim është i vlefshëm për periudhën 1 mars-31 tetor 2019.

Kjo bëhet me qëllim të rritjes së turizmit në Shqipëri. Në Shqipëri është rritur numri i turistëve nga viti në vit./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Këta shtetas nuk kanë nevojë për vizë në Shqipëri
Këta shtetas nuk kanë nevojë për vizë në Shqipëri
https://2.bp.blogspot.com/-ITAtJvon6y4/XIAqSLsXJMI/AAAAAAAAjQo/JfqDE2Bxm6M2sE3r8ZGAKpEYoAaKNYYjgCLcBGAs/s640/pasaporta%2Bshqiptare-587x370.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-ITAtJvon6y4/XIAqSLsXJMI/AAAAAAAAjQo/JfqDE2Bxm6M2sE3r8ZGAKpEYoAaKNYYjgCLcBGAs/s72-c/pasaporta%2Bshqiptare-587x370.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/keta-shtetas-nuk-kane-nevoje-per-vize.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/keta-shtetas-nuk-kane-nevoje-per-vize.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy