"Kriza politike aktuale është gatuar në prill 2008"

Politikani dhe historiani Paskal Milo i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, tha se kriza aktuale politike i ka rrënjët tek ndryshimet kushtetuese të vitit 2008.

Sigurisht nuk them ndonjë gjë të re po të përsëris që është e paprecedentë, por para se të them se është e paprecedentë, këtë fenomen e kanë gatuar dy partitë e mëdha politike me ndryshimet dramatike që i bënë Kushtetutës dhe Kodit Zgjedhor të vitit 2008.

Kjo është shfaqja më tipike e atyre ndryshimeve të paprecedenta dhe që prodhojnë sot situata të paprecedenta.

Nëse PS dhe PD duhet të japin zgjidhje afatgjatë dhe të mos riciklojnë kriza të tmerrshme duhet t’i kthehen asaj nate të gjatë të prillit të vitit 2008, ku si dele përjashto 7 deputetë votuan kokëulur”, tha Paskal Milo./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: "Kriza politike aktuale është gatuar në prill 2008"
"Kriza politike aktuale është gatuar në prill 2008"
https://2.bp.blogspot.com/-NtWUyoCzrks/XIfd9mO0aiI/AAAAAAAAjzw/cfQGo1CxVLcMYqhP_TEQbkfdciAsfDd0gCLcBGAs/s640/paskalmiloo-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-NtWUyoCzrks/XIfd9mO0aiI/AAAAAAAAjzw/cfQGo1CxVLcMYqhP_TEQbkfdciAsfDd0gCLcBGAs/s72-c/paskalmiloo-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/kriza-politike-aktuale-eshte-gatuar-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/kriza-politike-aktuale-eshte-gatuar-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy