Mesazh i fortë për politikën shqiptare, vjen nga vëllai i Azem Hajdarit

Në kohën kur vajza e Azem Hajdarit, Rudina Hajdari, njëkohësisht deputete e PD-së, refuzoi të lërë mandatin, djali i tij Kiri u shfaq në protestën e PD-së të mbajtur ditën e martë.

Por një tjetër Hajdar komenton zhvillimet politike, ai është vëllai i ish-liderit të PD-së Azem Hajdari, Sali Hajdari.

Sali Hajdari shkruan se e mbesa Rudina është sulmuar padrejtësisht nga ‘qenër’ në PD, ndërsa kërkon që të ndalen sulmet ndaj saj.

Sipas tij familja Hajdari nuk ka asnjë borxh ndaj politikanëve që janë sot në vendin tonë, dhe meriton që të trajtohet me respekt.

Reagimi i Sali Hajdarit:

Miq te dashtun kam disa dite qe dua tu them dicka po sonte vendosa tjua themketo rreshta qe do ti lexoni ma poshte. Une nuk jam politikan dhe natyrisht nuk marre vesh nga politika por kjo nuk do te thote qe se kuptoj cka ndodhe ne Shqiperi.

Duke qene vellai i Azem Hajdarit s’kam lane katund te shqiperise pa shkel qysh prej Dhjetorit te 90 e deri sot gjithmone ne mbeshtetje te demokracise. Diku na kane pritur me brohoritje e diku me bresheri plumbash.

Jeta ime ka kaluar ne fije te penit dhjetra here vetem se isha vellai i Azemit dhe per kete kam qene dhe jam krenar deri ne vdekje .Keto dite edhe nje here kane nisur sulmet ndaj familjes tone kjo per shkak te vendimit qe mori mbesa ime Rudina Hajdari per te mos dorezuar mandatin e deputetit.Ka ma mire apo keq Rudina apo ata qe i dogjen une se di dhe kete ja leme kohes. Ajo e ka sqaruar me pak rreshta aresyen e vendimit te saj.

Sic nuk me ka pyetur kur ja kane dhane ate mandat sme ka marre mendim as per mbajtjen e tij. Por pa u ndale ne kete sulmet e qenerise nga maja e mullarit te Partise demokratike dhe deri te qente rrugace qe rrine neper oborrin e saj sja kemi borxh dhe sja duroj askujt.

Ne jemi mesuar me te tilla fushata ,kur nuk na kane sulmuar komunistet na jane turrur “demokratet” gjithmone te ndersyer nga udheheqja .Une dhe familja jone e kemi vuajte kete lufte te felliqte nga SHIK-u ne 94 95 96. Pastaj luften e plumbave deri diten qe vrane Azemin .

E kemi heq ne kurriz gjithe propaganden qe eshte ba ne emer te familjes tone. Kemi shkel mbi kode morale duke lejue perdorimin e nipave dhe mbeses time minorn neper tribuna elektorale me mbeshtet Berishen e bashen per punet e tyne.

Nqs e kane ba mbesen time deputete me vazhdue te njejten taktike e kane gabim e tu vije marre. Rudina ka krye shkolle ne Amerike dhe ka punue per Kongresin Amerikan .per ta mbylle kete komunikim publik si nji njeri qe kam 30 vjet qe degjoj te njejten kange i baj thirrje Lulzim Bashes Sali Berishes ti lidhin qente se kam aq shume pezem dhe fjale per ta sa s due jua leshue .

Ne qofte se kemi ndonje borxh si familje e kemi per shoket e Azemit jo per politiken .politika per te cilen vellau im bani gjithcka qe te bahet e mire e mbare per shqipetaret e vrau vellain tim .Tani ajo duhet ta mbylle fushaten e sulmeve nfajfamiljes tone./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Mesazh i fortë për politikën shqiptare, vjen nga vëllai i Azem Hajdarit
Mesazh i fortë për politikën shqiptare, vjen nga vëllai i Azem Hajdarit
https://4.bp.blogspot.com/-Dwh2uLd_3vU/XIKzgWs25CI/AAAAAAAAjb4/PUzJhp1gda0QgNzMzyvkFWqD-9ifXSnVgCLcBGAs/s640/37188920-116505175938581-7355213528275353600-n_1552042131-8094049-640x350.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-Dwh2uLd_3vU/XIKzgWs25CI/AAAAAAAAjb4/PUzJhp1gda0QgNzMzyvkFWqD-9ifXSnVgCLcBGAs/s72-c/37188920-116505175938581-7355213528275353600-n_1552042131-8094049-640x350.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/mesazh-i-forte-per-politiken-shqiptare.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/mesazh-i-forte-per-politiken-shqiptare.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy