Mesazhi i Brukselit në Tiranë: Dëgjoni ftesën tonë! Ky është mision kombëtar

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca, ka reaguar për situatën politike në vend duke përmbledhur mesazhin kryesor që Brukseli dha sot nga Tirana.

Soreca shkruan se shpreson që ftesa nga BE për të rivendosur një mjedis politik më konstruktiv të dëgjohet.

Kjo thirrje e tij vjen pas përfundimit të vizitës nga drejtori i Përgjithshëm i BE-së për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Christian Danielsson.

Në Twitter, ambasadori i BE citon pikërisht fjalët e Danielsson në përfundim të konferencës për shtyp.

Soreca citon në Twitter:

“Shpresoj për të gjithë qytetarët e Shqipërisë, që ftesa jonë për të rivendosur një mjedis politik më konstruktiv, të mos mbetet e padëgjuar. Ky është një mision i përbashkët kombëtar. Danielsson përfundon një vizitë shumë intensive dhe konstruktive një-ditore në Tiranë”.

Të enjten, Christian Danielsson zhvilloi një seri takimesh me faktorin polik shqiptar, ndërsa bëri thirrje për zgjidhe të krizës potlike. Danielsson takoi Ramën, Bashën dhe Monika Kryemadhin./javanews/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Mesazhi i Brukselit në Tiranë: Dëgjoni ftesën tonë! Ky është mision kombëtar
Mesazhi i Brukselit në Tiranë: Dëgjoni ftesën tonë! Ky është mision kombëtar
https://4.bp.blogspot.com/-Jtg0GVJB0RY/XIFaOs69eWI/AAAAAAAAjTU/uD5V-O0JhHEFnN2nSry07iR_ZFB43dSMQCLcBGAs/s640/danielsson.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-Jtg0GVJB0RY/XIFaOs69eWI/AAAAAAAAjTU/uD5V-O0JhHEFnN2nSry07iR_ZFB43dSMQCLcBGAs/s72-c/danielsson.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/mesazhi-i-brukselit-ne-tirane-degjoni.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/mesazhi-i-brukselit-ne-tirane-degjoni.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy