Një shqiptar që zgjedh Greqinë? Lorik Cana i refuzonte edhe si ekip: Faleminderit, por “JO”!

Fiorin Durmishaj e ka mbyllur thuajse çështjen e tij, sa i përket zgjedhjes së Greqisë. Futbollisti i Shpresave të Shqipërisë, do të kalojë me helenët për t’i përfaqësuar në arenën europiane dhe atë botërore.

Por vite dritë larg mbetet ky vendim nga ai i kapitenit legjendar të kuqezinjve, Lorik Cana. Në një kohë që ish-futbollisti i Shqipërisë po mendonte largimin nga Lacio, iu paraqit një ofertë nga gjigandët grekë, Olimpiakosi.

Shumë lojtarë do e ëndërronin një gjë të tillë, por Cana do ta refuzonte pa e menduar dy herë. “Faleminderit dhe respekte për historinë e madhe që keni si klub, por duke ditur faktin që unë jam kapiten i Shqipërisë, e di që nuk do të mirëpritem nga tifozët tuaj”. Në këtë mënyrë do të vepronte legjenda shqiptare, që nuk pranoi të luante në tokën helene. /Shqiperia.ch/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Një shqiptar që zgjedh Greqinë? Lorik Cana i refuzonte edhe si ekip: Faleminderit, por “JO”!
Një shqiptar që zgjedh Greqinë? Lorik Cana i refuzonte edhe si ekip: Faleminderit, por “JO”!
https://1.bp.blogspot.com/-CU5isnplgmI/XIFTADIaCFI/AAAAAAAAjR0/4SLDwOxB9psZ__KR5ly6U6ew0mXbx5MEwCLcBGAs/s640/5.png
https://1.bp.blogspot.com/-CU5isnplgmI/XIFTADIaCFI/AAAAAAAAjR0/4SLDwOxB9psZ__KR5ly6U6ew0mXbx5MEwCLcBGAs/s72-c/5.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/nje-shqiptar-qe-zgjedh-greqine-lorik.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/nje-shqiptar-qe-zgjedh-greqine-lorik.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy