Parlamenti i Shqipërisë si aneks i Xhamisë së madhe të Tiranës

Kontrasti mes madhështisë dhe arkitekturës lindore të Xhamisë me Parlamentin e Shqipërisë

Xhamia e madhe e Tiranës është pothuaj në ditët e fundit të ndërtimit dhe në Tiranë ka plasur një diskutim I madh nëse vetë Erdogani do të vijë për ta inaguruar. Madje, kur u bënë zgjedhjet e kryemyftiut të Shqipërisë, pati zëra që shefi I madh I Ankarasë, ka vënë si kusht për ardhjen në Tiranë, zgjedhjen e të preferuarit të tij, kryemyftiut në Tiranë, në këtë post. Humbja e këtij të fundit në zgjedhje, ka shtuar dilemat…

Përtej këtyre diskutimeve, kur rruga të kalon afër saj, nuk ke se si të mos konstatosh disproporcionin mes madhështisë së Xhamisë dhe një lloj prespektive të humbur të ndërtesës së Parlamentit. Duket sikur Parlamenti I Republikës së Shqipërisë është një aksesori I xhamisë, një shtojcë e saj. Ndoshta si vendi ku falen deputetët.

Sigurisht që është tërësisht në të drejtën e Komunitetit Musliman të ndërtojë shtëpinë e besimtarëve aty ku kanë tokën e tyre dhe ku Qeveria u jep lejen për të ndërtuar. Kjo është jashtë cdo diskutimi. Por, Qeveria, kur dha lejen e ndërtimit duhej të mendonte edhe një zgjidhje tjetër për Parlamentin. /ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Parlamenti i Shqipërisë si aneks i Xhamisë së madhe të Tiranës
Parlamenti i Shqipërisë si aneks i Xhamisë së madhe të Tiranës
https://4.bp.blogspot.com/-YC_Yzw4cQWs/XIfu3vvhNSI/AAAAAAAAj14/npyNd6iZUSMlC18ONVhfjCCvTg8JeIp7ACLcBGAs/s640/52338402-10218338735850936-6330040216660738048-n_1552398691-2985130.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-YC_Yzw4cQWs/XIfu3vvhNSI/AAAAAAAAj14/npyNd6iZUSMlC18ONVhfjCCvTg8JeIp7ACLcBGAs/s72-c/52338402-10218338735850936-6330040216660738048-n_1552398691-2985130.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/parlamenti-i-shqiperise-si-aneks-i.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/parlamenti-i-shqiperise-si-aneks-i.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy