“Partitë shqiptare në pushtet nuk janë parti nacionaliste, por janë parti tenderash”

Kandidati i pavarur për president, Blerim Reka në një intervistë për 1TV ka theksuar se shqiptarët janë të lodhur nga patriotizmi i tenderëve. Ai këtë e ka theksuar i pyetur se shqiptarët a janë të lodhur nga dominimi i një partie.

“Shqiptarët janë të lodhur nga nacionalizmi komercial, apo tender patriotizmi. Partitë shqiptare nuk janë parti nacionaliste. Ato janë parti që shohin nën prizmin e tenderëve dhe parave”, theksoi Reka

Siç duket kandidati për president Blerim Reka dhe i përkrahur edhe nga opozita shqiptare, fjalën e ka për partitë shqiptare në pushtet konkretisht për BDi-në, e cila në pushtet është mbi 17 vite dhe gjatë qeverisjes herë me VMRO e herë me LSDM nuk ka treguar nacionalizëm, por më tepër ka treguar se është parti tenderash./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Partitë shqiptare në pushtet nuk janë parti nacionaliste, por janë parti tenderash”
“Partitë shqiptare në pushtet nuk janë parti nacionaliste, por janë parti tenderash”
https://1.bp.blogspot.com/-ZQZEQbZdOUI/XIKtu524yZI/AAAAAAAAjbY/RTEqnDPxMnsbuWVf6tL1oXhIZJzxcNIRACLcBGAs/s640/reka780-696x385.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-ZQZEQbZdOUI/XIKtu524yZI/AAAAAAAAjbY/RTEqnDPxMnsbuWVf6tL1oXhIZJzxcNIRACLcBGAs/s72-c/reka780-696x385.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/partite-shqiptare-ne-pushtet-nuk-jane.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/partite-shqiptare-ne-pushtet-nuk-jane.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy