Platforma e Prishtinës, Serbia thotë se e ka gati ushtrinë

Miratimi i Platformës për Dialogun në Kuvendin e Kosovës, ka nxitur reagime të ashpra në Serbi.Presidenti Vuçiq ka qenë më i zëshmi kundër saj, duke thënë se ajo platformë e bllokon edhe më tepër dialogun, pasi që nuk lë hapësirë për kompromis.

Ndërkohë sot vartësi i tij Aleksander Vulin, ka thënë se Serbia ka vënë në gjendje gatishmërie Ushtrinë, duke iu bërë thirrje serbëve që të mos shqetësohen.

“Platforma e Prishtinës është e orientuar kundër dialogut, ajo e vështirëson edhe më tepër arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi”, shkruan Fonet, trasnmeton Gazeta Express.

Vulin ka thënë se Ushtria serbe është e gatshme të përmbush çfarëdo urdhëri që i vjen nga komandanti suprem.

“Secili që e do paqen dhe serbët në Kosovë duhet të jetë i shqetësuar. Ushtria e Serbisë do ta përmbushë çdo urdhër të komandantit suprem”, ka thënë Vulin,.

Këto deklarime ai i ka bërë gjatë fillimit të një trajnimi 15 ditësh të disa personave që kanë kryer shërbim ushtarak.

Këto trajnime për ngritje morali dhe për dhënie të shembujve tek qytetarët që të mos ngurrojnë për t’u aftësuar në mbrojtje të atdheut po i ndjek edhe vet ministri serb i mbrojtjes Aleksander Vulin./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Platforma e Prishtinës, Serbia thotë se e ka gati ushtrinë
Platforma e Prishtinës, Serbia thotë se e ka gati ushtrinë
https://2.bp.blogspot.com/-Iyhl3ZLGXlk/XIPyyawVCPI/AAAAAAAAjhU/tvIDA5EHzdA7BJ8AFXNzmM7Z-0ea7KOHACLcBGAs/s640/ser.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-Iyhl3ZLGXlk/XIPyyawVCPI/AAAAAAAAjhU/tvIDA5EHzdA7BJ8AFXNzmM7Z-0ea7KOHACLcBGAs/s72-c/ser.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/platforma-e-prishtines-serbia-thote-se.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/platforma-e-prishtines-serbia-thote-se.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy