“Po lirohen vrasësit e rrezikshëm”, gazetarja Anila Hoxha denoncon vendimin e gjykatave në rrethe

Gazetarja Anila Hoxha denoncon se shumë të dënuar me burgim të përjetshëm po lirohen nga akuzat. Sipas Hoxhës, në pritje të rezultateve të vettingut, kur të gjithë po numërojme kokat e prera të gjyqësorit dhe prokurorisë, të tjerët po shijojnë rrëmujën.

Statusi i plotë:

“Vini re …! !!

A po bëhet gati “dreqtësia” të nxjerrë në liri një tjetër të dënuar te përjetshëm???!

Në pritje të rezultateve të vettingut, kur të gjithë po numërojme kokat e prera të gjyqësorit dhe prokurorisë, të tjerët po shijojnë rrëmujën.

Në kushtet kur gjyqësori është në kolaps, ky i dënuari i përjetshëm mund të dalë javët në vazhdim. Dhe me shumë mundësi ky vendim do shpallet nga një gjykate rrethi.

Kaq.

Do doja që kjo qe sapo shkruajta të ishte një status fake neës.

Por nëse do jetë kështu, mundësitë përse ai do lirohet janë :

Lekët…..!!
Nuk ka kush e kontrollon gjykatën sepse Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë nuk ekziston.
Prokuroria e Përgjithshme po fle gjumë. Prokurorët e thjesht janë të pataksur sepse kanë dy llogari të hapura, nga njëra anë kriminelet dhe nga ana tjetër presioni i vettingut. Disave prej tyre madje kanë filluar tu dërgohen mesazhe dhe të kërcënohen nga vettingu edhe nga njerëz që i kanë hetuar.
Këshilli i Lartë Gjyqësor është në autobuz dhe mban ende të arkivuara 180 ankesa të qytetarëve që, pas ngritjes së KLGJ, ankohen se gjyqtarë të caktuar kanë shkelur ligjin dhe paanësinë e pushtetit të tretë. Por këto ankesa jane arkivuar në listë pritjeje, derisa të ngrihet Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë, që do duhet të kryente hetimin për këto ankesa.
E gjitha kjo i shkon për shtat asaj barsaletës me kafshë pylli: Gomarin po e kafshonte ujku dhe ai i shkreti mbylli syte fort dhe u lut :

” Bëje Zot ëndërr ..!”/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Po lirohen vrasësit e rrezikshëm”, gazetarja Anila Hoxha denoncon vendimin e gjykatave në rrethe
“Po lirohen vrasësit e rrezikshëm”, gazetarja Anila Hoxha denoncon vendimin e gjykatave në rrethe
https://2.bp.blogspot.com/-MPHvHttKwoI/XIF88L5YjwI/AAAAAAAAjXk/Tn6GY3c_skc-AEM7JDREope2eRYvuvmZgCLcBGAs/s640/anila_hoxha.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-MPHvHttKwoI/XIF88L5YjwI/AAAAAAAAjXk/Tn6GY3c_skc-AEM7JDREope2eRYvuvmZgCLcBGAs/s72-c/anila_hoxha.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/po-lirohen-vrasesit-e-rrezikshem.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/po-lirohen-vrasesit-e-rrezikshem.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy