Politikani serbo- boshnjak: Tiranë- Sarajevë- Podgoricë, 300 të dyshuar si filorusë

Perëndimi dyshon se Rusia apo palë të tjera rivale të tij, po ndikojnë në Ballkan me njerëzit e tyre. Por qasjet ndryshe nuk mungojnë. Kreiu i presidencës boshnjake Milorad Dodik ka deklaruar se ndikimi malinj në Ballkan ka ardhur përgjithësisht nga qasjet antiserbe, artikuluar kryesisht nga britanikët.

“Shumë nga gjërat e këqija që kanë ndodhur këtu në shekujt e fundit kanë qenë të lidhura me influencën malinje antiserbe, kryesisht nga britanikët, që përpien vazhdimisht të ulin ndikimin e serbëve si populli më i madh në Ballkan. Të gjitha këto akuza kundër Moskës janë në funksion të hyrjes së së Serbisë dhe Republikës Srpska në NATO’ tha Dodik .

Sipas tij, britanikët kanë miratuar një fond prej 6 milion paund për të luftuar ndikimin malinj të rusisë dhe amerikanët po ashtu kanë dhënë disa fonde.

“Në Sarajevë, Podgoricë dhe Tiranë ka qendratë shërbimeve sekrete të Perëndimit. Ata kanë një listë me 300 emra nga Serbia dhe Rusia që sipas tyre përhapin ndikimin malinj rus dhe këta janë në shënjestër “, tha Dodik/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Politikani serbo- boshnjak: Tiranë- Sarajevë- Podgoricë, 300 të dyshuar si filorusë
Politikani serbo- boshnjak: Tiranë- Sarajevë- Podgoricë, 300 të dyshuar si filorusë
https://3.bp.blogspot.com/-GIuRZF3Dvlc/XIQWHuUT5sI/AAAAAAAAjkQ/7ymlbzvELBoeUDQuE6r-8oa-0MKq9UDVACLcBGAs/s640/milorad.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-GIuRZF3Dvlc/XIQWHuUT5sI/AAAAAAAAjkQ/7ymlbzvELBoeUDQuE6r-8oa-0MKq9UDVACLcBGAs/s72-c/milorad.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/politikani-serbo-boshnjak-tirane.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/politikani-serbo-boshnjak-tirane.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy