Porti i Vlorës “pronë” e anijeve fantazëm

Në gjithë Europën, një port peshkimi është një vend i pëlqyer edhe nga turistët, por në Vlorën që kërkon shumë nga turizmi, flota e peshkimit i ngjan një magazine skrapi.

Pa peshk në rrjeta, peshkatarët ankohen se edhe në tokë nuk kanë ndonjë situatë më të mirë. Porti është ndërtuar në vitin 1980 dhe nuk ka ndriçim e ujë të pijshëm ndërsa kalatat janë të dëmtuara dhe hyrja e portit në det po bllokohet.

Në triport ankorohen 80 peshkarexha, ndërsa pothuajse kaq është edhe numri i anijeve të mbytura ose të braktisura.

Porti që duhet të ishte vetëm i peshkatarëve, përdoret edhe nga policia, si parkim për makinat e bllokuara dhe anijet e sekuestruara./tch/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Porti i Vlorës “pronë” e anijeve fantazëm
Porti i Vlorës “pronë” e anijeve fantazëm
https://1.bp.blogspot.com/-iEuSDwDS6YQ/XH08pyX1p0I/AAAAAAAAi88/HUsGvj3W9gEmxxvVbkKo0DgBiiQTt9trwCLcBGAs/s640/screenshot-30_1551617771-5552997.png
https://1.bp.blogspot.com/-iEuSDwDS6YQ/XH08pyX1p0I/AAAAAAAAi88/HUsGvj3W9gEmxxvVbkKo0DgBiiQTt9trwCLcBGAs/s72-c/screenshot-30_1551617771-5552997.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/porti-i-vlores-prone-e-anijeve-fantazem.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/porti-i-vlores-prone-e-anijeve-fantazem.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy