Portieri shqiptar, më i miri i talenteve të rinj në Itali

Tomas Strakosha është vlerësuar si lojtari më i mirë i javës në Serinë A, për talentet e reja. Portieri shqiptar shkëlqeu në derbin ndaj Romës, por doli nga fusha i dëmtuar.

Suksesi i madh u arrit edhe prej tij. Tomas Strakosha dha një ndihmë vërtet të madhe në derbin që Lacio e fitoi 3-0 ndaj Romës në stadiumin “Olimpiko” dhe paraqitja e portierit shqiptar nuk mbeti pa rënë në sy. 23-vjeçari u shpall lojtari më i mirë i javës në Serinë A, në renditjen e atyre që quhen “premtimet e reja”.

Ishin pikërisht lexuesit e “La Gazeta delo Sportit” që e nxorrën në vend të parë duke vlerësuar pritjet në derbi, si dhe faktin që luftoi deri në fund edhe pse ishte i dëmtuar. Portieri shqiptar la shumë prapa Xheremi Bogën e Sasuolos dhe Injacio Puseton e Udinezes.

Shqetësimi ishte i madh se Strakosha mund të mungonte për një kohë të gjatë për Lacion, por edhe për kombëtaren shqiptare në eleminatoret e Europanit. Analizat treguan se ai ka dëmtim në shpatull, por jo të rëndë.

Rrezikon të mos luajë në ndeshjen ndaj Fiorentinës fundjavën e ardhshme, por pritet të jetë gati për sfidat e tjera të sezonit me Lacion, si dhe për eleminatoret e Europianit, që Shqipëria i nis me duelin ndaj Turqisë në 21 Mars.

Lacio, ndërkaq, shpreson të arrijë zonën Champions, pas triumfit të madh në derbi. Diferenca prej 6 pikësh me Interin është e madhe, por jo e pamundur që të tejkalohet deri në fund të sezonit/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Portieri shqiptar, më i miri i talenteve të rinj në Itali
Portieri shqiptar, më i miri i talenteve të rinj në Itali
https://1.bp.blogspot.com/-jgZBRuP09fo/XH6WY7bwmJI/AAAAAAAAjD4/B6GcvvQRPbUEhvJPFG6fzB19dmydSCPGACLcBGAs/s640/8cf1fe32ef5fddf2_800-905x395.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-jgZBRuP09fo/XH6WY7bwmJI/AAAAAAAAjD4/B6GcvvQRPbUEhvJPFG6fzB19dmydSCPGACLcBGAs/s72-c/8cf1fe32ef5fddf2_800-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/portieri-shqiptar-me-i-miri-i-talenteve.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/portieri-shqiptar-me-i-miri-i-talenteve.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy