Racistë dhe krenarë, tifozët grekë “sulmojnë” Durmishajn: Shko luajë me vendin tënd!

Fiorin Durmishaj e ka mbyllur thuajse përfundimisht historinë e zgjedhjes së Kombëtares, duke kërkuar që të vazhdojë me fanellën e Greqisë. Tashmë sulmuesi i Panionosit nuk do e veshë më fanellën e kuqezinjve, ashtu siç edhe do bënte më parë me Shqipërinë U-21.

Por për momentin futbollisti po “shijon” frytet e para të kaosit të madh që krijojë, teksa situata ka dalë nga kontrolli menjëherë. Sigurisht që në Shqipëri nuk mund të pritej me lule një vendim i tillë i papritur i lojtarit, që zgjedh të largohet për të shkuar te Greqia.

Megjithatë edhe helenët, nuk e kanë mirëpritur aspak zgjedhjen e Durmishajt. Fqinjët tanë janë të njohur gjerësisht në Europë për krenarinë e tyre të tepërt, por edhe për racizmin që e kanë në të njëjtën masë. Nisur nga komentet në një media sportive greke që “Shqiperia.ch” ka vëzhguar me kujdes, fjalët që kishin më shumë përkrahje, ishin të tipit: “Durmishaj nuk ka vend këtu, duhet të shkoj të luaj me vendin e tij”. /Shqiperia.ch/ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Racistë dhe krenarë, tifozët grekë “sulmojnë” Durmishajn: Shko luajë me vendin tënd!
Racistë dhe krenarë, tifozët grekë “sulmojnë” Durmishajn: Shko luajë me vendin tënd!
https://1.bp.blogspot.com/-FbBPXIQjrAM/XIGNd4WnDLI/AAAAAAAAjYM/oCE0Jseh3L4sICLwWDi2N0Qg9sg4ldROQCLcBGAs/s640/koui.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-FbBPXIQjrAM/XIGNd4WnDLI/AAAAAAAAjYM/oCE0Jseh3L4sICLwWDi2N0Qg9sg4ldROQCLcBGAs/s72-c/koui.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/raciste-dhe-krenare-tifozet-greke.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/raciste-dhe-krenare-tifozet-greke.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy