Rrëfehet sulmuesi shqiptar, nga karrocat me kuaj, tek prozhektorët gjigandë të futbollit

Azdren Llullaku, 31 vjeç, e ka “habitatin” e tij ideal kampionatin rumun. Aty shënon rregullisht dhe ka fituar respektin e tifozëve të skuadrës që përfaqëson, por edhe të mediave. Duke folur për “Prosport”, sulmuesi shqiptar nënvizon mes të tjerash:

“Kur erdha në Rumani, gjashtë vite më parë, ishte një ekip që u rrit shpejt, U Cluj. Pastaj falimentoi. Këtu ka disa ekipe me emër, por në këtë moment shoh si më të mirët Craiova, Dinamo, Steaua. Në Itali ishte gjithmonë ëndrra ime për të luajtur futboll. E nisa atje në vitin 2008, pastaj erdha këtu në Rumani. Debutova në Craiova, stadiumin që më pëlqente shumë”.

Sezoni i rregullt i Ligue 1 ka mbaruar dhe mbetet shumë pak deri në fillimin e “play-off” dhe “play-out”. Azdren Llullaku, lojtar i Astra, e mbështet fort punëdhënësin e tij aktual:

“Kur erdha këtu, qëndrova ballë për ballë me presidentin Niculae, më dukej një person shumë serioz. Në dy minuta kam mbyllur gjithçka. Personalisht, gjithmonë i kam marrë paratë. Gjatë viteve të fundit mendoj se të gjithë nuk kanë pasur probleme në këtë drejtim. Pronari mund të bëjë çfarëdo që dëshiron, është i lirë për të bërë zgjedhjet e tij. Ai e di më mirë se kushdo çfarë duhet të bëjë, është pronari, ndaj më duket normale”.

Një mendim edhe për jetën në Rumani dhe rrugët në këtë vend. Llullaku nuk e “përmbys kupën”, aty ku ushqehet:

“Ka probleme, por unë nuk ankohem. Kur isha i vogël, ecja me karrocë kuajsh, ndaj nuk kam pse ankohem këtu.

Udhëtoja me karrocë kuajsh me vëllain tim, xhaxhain e gjyshërit, por nuk e ngisja unë. Qëndroja gjithmonë si pasagjer. Madje, rrogën e parë që mora si futbollist, ua dërgova atyre”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Rrëfehet sulmuesi shqiptar, nga karrocat me kuaj, tek prozhektorët gjigandë të futbollit
Rrëfehet sulmuesi shqiptar, nga karrocat me kuaj, tek prozhektorët gjigandë të futbollit
https://4.bp.blogspot.com/-9mrPRKQDQ3Q/XIQk8zQ1dCI/AAAAAAAAjlg/EJyNXYM0S10weiefpmoHdlv8R8lWhENOACLcBGAs/s640/sas.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-9mrPRKQDQ3Q/XIQk8zQ1dCI/AAAAAAAAjlg/EJyNXYM0S10weiefpmoHdlv8R8lWhENOACLcBGAs/s72-c/sas.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/rrefehet-sulmuesi-shqiptar-nga-karrocat.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/rrefehet-sulmuesi-shqiptar-nga-karrocat.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy