Sa e korruptuar është Shqipëria, më keq se Bosnja dhe Maqedonia e Veriut

Një shprehje e lashtë kineze thotë se korrupsioni dhe zogu në fluturim vështirë të kapen.
Sipas Indeksit të Sundimit të Ligjit për 2018, të publikuar nga “Ëorld Justice Project”, një institut ndërkombëtar me qendër në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, vendi ynë renditet i 72-ti ndër 126 vende gjithsej.

Indeksi mat zbatimin e ligjeve në praktikë përmes sondazheve me popullatën dhe pyetësorëve të kualifikuar. Raporti thekson se zbatimi efektiv i ligjit redukton korrupsionin, lufton varfërinë dhe sëmundjet dhe i mbron njerëzit nga padrejtësitë e mëdha dhe të vogla.

“Korrupsioni është në spitale, gjykata, zyrat e shtetit, ambulancë, shkolla dhe polici”, përgjigjen qytetarët.

Vendi ynë e ka treguesin e përgjithshëm të zbatimit të ligjit pak më mirë sesa Serbia (që është në vend të 78). Qeverisje më të fortë ka Maqedonia (në vend të 56) dhe Bosnja është në vend të 60./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Sa e korruptuar është Shqipëria, më keq se Bosnja dhe Maqedonia e Veriut
Sa e korruptuar është Shqipëria, më keq se Bosnja dhe Maqedonia e Veriut
https://4.bp.blogspot.com/-F_rYWCRsLGw/XH1IXe8QUAI/AAAAAAAAi9s/uFHAFWzk2mE_NLii8tXOhiaY2_QCVcaDACLcBGAs/s640/korrupsioni-ne-shendetesi2-765x383-1_1551704246-1343241.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-F_rYWCRsLGw/XH1IXe8QUAI/AAAAAAAAi9s/uFHAFWzk2mE_NLii8tXOhiaY2_QCVcaDACLcBGAs/s72-c/korrupsioni-ne-shendetesi2-765x383-1_1551704246-1343241.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/sa-e-korruptuar-eshte-shqiperia-me-keq.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/sa-e-korruptuar-eshte-shqiperia-me-keq.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy