Serbia në panik nga Lobi Shqiptar, në Amerikë! Mark Gjonaj lobisti më i fuqishëm shqiptar

Prej kohësh dihet se lobi shqiptar në Amerikë është shumë i fortë, aktiv janë shumë personalitetete që punojnë për “interesat shqiptare” në SHBA, por ndër ta dallon një emër, dhe ky është Mark Gjonaj, lobisti më i fuqishëm shqiptar, dhe anëtarë i Këshillit Bashkiak të New Yorkut, shkruajn mediat serbe.Gjonaj është një politikan shqiptaro-amerikan, i lindur në Ulqin dhe është një njeri që punon hapur për të mirën e shqiptarëve dhe përkrah bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës.

Në fotografitë që ai poston në rrjetet sociale, mund të shihet qartë se Mark Gjonaj ngado që shkon shihet flamuri shqiptar dhe i Kosovë, ai i mbanë ata edhe në zyrën e tij në New York.

 

Ai dihet se ka mbrojtur haptazi lirimin e Ramush Haradinajt kur u arrestua në Francë.

Në atë kohë, Mark Gjonaj organizoi protesta me shqiptarët, por gjithashtu ndihmoji në menyrë financiare mbrojtjen e Ramush Haradinajt.

Ai tregon përkushtimin e tij ndaj idesë e Shqipërisë së Madhe në çdo hap.

Gjonaj ka qëndruar kohët e fundit në Tuzë, ku luftoi fortë për të fituar shqiptarët, dhe më pas ai i mirëpriti ishluftëtarët e UCK-së në zyrën e tij.

“Shqiptarët nuk punësohen në administratën shtetërore, edhe pse ato janë të garantuara me Kushtetutën e Malit të Zi dhe ligjet e saj. Ata janë në një krizë më të madhe identiteti me keq sesa në Jugosllavi dhe ekziston rreziku i zhdukjes së tyre në ato zona. Prandaj mund të themi se eksodi i shqiptarëve nga Mali i Zi është po ndodhë”, kishte paralajmëruar anëtari i Këshillit Bashkiak të New Yorkut Mark Gjonaj./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Serbia në panik nga Lobi Shqiptar, në Amerikë! Mark Gjonaj lobisti më i fuqishëm shqiptar
Serbia në panik nga Lobi Shqiptar, në Amerikë! Mark Gjonaj lobisti më i fuqishëm shqiptar
https://4.bp.blogspot.com/-50ee5GSPF7U/XIf_598cYTI/AAAAAAAAj3Y/b7p_xJzL-SYSAP1n8rnK5t4iRqIyfAUqQCLcBGAs/s640/mark-gjonaj-1200x630-640x336.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-50ee5GSPF7U/XIf_598cYTI/AAAAAAAAj3Y/b7p_xJzL-SYSAP1n8rnK5t4iRqIyfAUqQCLcBGAs/s72-c/mark-gjonaj-1200x630-640x336.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/serbia-ne-panik-nga-lobi-shqiptar-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/serbia-ne-panik-nga-lobi-shqiptar-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy