Sheshel: Nëse sulmohet veriu, Serbia e pushton tërë Kosovën

Lideri i radikalëve serbë Vojislav Sheshel vlerëson se shqiptarët nuk do ta sulmojnë veriun e Kosovës derisa serbët të kenë udhëheqës të mençur atje.

Siç përcjell agjencia serbe e lajmeve tanjug, ai duke komentuar shkrimet e disa medieve se Ambasada amerikane e ka njoftuar Departamentin e Shteti se Serb a është përforcuar dhe se ajo, në rast të sulmit në veri të Kosovës do të reagojë, ai ka theksuar se vendosmëria për reagim në këtë rast është si tek udhëheqja e shteti ashtu edhe tek ajo e Armatës si dhe te vetë populli.

“Dhe jo vetëm nëse sulmohen katër komunat veriore. Nëse ndodh përleshja, Ushtria jonë është në gjendje që menjëherë të shkojë deri në Ibër, por edhe ta pushojë tërë Kosovën”, citohet të ketë thënë Sheshel, transmeton Koha.net .

I pyetur se si do të sigurohet kthimi i serbëve në Kosovë, ai ka thënë se kthimi i serbëve nuk mund të garantohet derisa të mos suspendohet udhëheqja e Kosovës./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Sheshel: Nëse sulmohet veriu, Serbia e pushton tërë Kosovën
Sheshel: Nëse sulmohet veriu, Serbia e pushton tërë Kosovën
https://1.bp.blogspot.com/-6z5JcsaxeVM/XIVOY5EQ6uI/AAAAAAAAjpY/OCYyld2b_Uw5ZvIqwZTYHr6x64oiJgD9ACLcBGAs/s640/Screenshot_406-640x379.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-6z5JcsaxeVM/XIVOY5EQ6uI/AAAAAAAAjpY/OCYyld2b_Uw5ZvIqwZTYHr6x64oiJgD9ACLcBGAs/s72-c/Screenshot_406-640x379.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/sheshel-nese-sulmohet-veriu-serbia-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/sheshel-nese-sulmohet-veriu-serbia-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy