Të gjithë së bashku mund t’ja dalim, 18-vjeçarja shqiptare me sëmundjen e rrallë

Eugersa Bregu është vetëm 18 vjeç, por jeta e ka përplasur me shpatulla prej muri. Jeta ju kthye përmbys, pasi në muajin nëntor të vitit 2018 ajo u diagnostikua nga një sëmundje shumë e rendë dhe tepër e rrallë, nga skleroza e shumëfishtë e cila po i rrezikon jetën.

Eugersa ishte nxënëse e shkëlqyer me mësime dhe synimet i kishte të qarta për jetën por të gjitha ju ndërprenë në mes nga kjo sëmundje kronike dhe pezmatuese e sistemit nervor qendror.

Fillimisht ajo u trajtua në Shqipëri, por pa asnjë përmirësim. Më pas familja e saj bëri të pamundurën dhe e dërguan Eugersën, në Siena të Italisë, ku ajo ju nënshtrua një trajtimi të specializuar që t’i frenonte sa të ishte e mundur përparimin e sëmundjes. Por vetëm kaq pasi për shërimin e saj duhet një ilaç që kushton shumë shtrenjtë, çmimi i të cilit së bashku me analizat e aparaturat shkon në 80 mijë euro.

Prindërit dhe të afërmit e Eugersës i kërkojnë ndihmë kujtdo që ka mundësi, pasi vetë e kanë të pamundur sepse gjithçka kishin e kanë shitur për kurimin e vajzës së tyre dhe janë zhytur në borxhe.

Vetë Eugersa nga Italia ku është e shtruar për t’u kuruar bën apel për ndihmë, që ëndrrat e saj të mos ndërpriten nën mes./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Të gjithë së bashku mund t’ja dalim, 18-vjeçarja shqiptare me sëmundjen e rrallë
Të gjithë së bashku mund t’ja dalim, 18-vjeçarja shqiptare me sëmundjen e rrallë
https://1.bp.blogspot.com/-GW120ahkoUE/XIPsNkzmZaI/AAAAAAAAjgo/XkUknwoUsmold0X1mPUYlPxo6ejxffIQwCLcBGAs/s640/1552145166_eugersa.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-GW120ahkoUE/XIPsNkzmZaI/AAAAAAAAjgo/XkUknwoUsmold0X1mPUYlPxo6ejxffIQwCLcBGAs/s72-c/1552145166_eugersa.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/te-gjithe-se-bashku-mund-tja-dalim-18.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/te-gjithe-se-bashku-mund-tja-dalim-18.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy