Tre gra shqiptare, kandidate për anëtare të Këshillit Bashkiak të Worcester në SHBA

Kjo nuk ka ndodhur kurrë në historinë e komunitetit shqiptar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Tre gra shqiptaro-amerikane janë kandidate për anëtare të Këshillit Bashkiak të Worcester në shtetin Massachusetts, SHBA.

Dy gra shqiptare-amerikane po konkurrojnë për Këshillin Bashkiak Worcester: Donna Colorio dhe Etel Haxhiaj, përcjell albinfo.ch.

Nëse këshilltarja aktuale e qytetit Worcester, Konnie Lukes shkon për rizgjedhje, atëherë do të bëhen tre gra.

Kjo nuk ka ndodhur kurrë në historinë e komunitetit shqiptar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Të gjitha këto gra sjellin historinë e tyre, historinë familjare dhe opinionin politik në fushatë.

“Ne nxisim anëtarët e komunitetit tonë të mësojnë për qëndrimet e tyre mbi çështjet, përvojën personale dhe idetë e tyre për të bërë Worcester një vend më të mirë për të jetuar, punuar dhe bërë biznes. Fat i mirë për të gjithë!”, thuhet në njoftimin e Komunitetit Shqiptar në Worcester./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Tre gra shqiptare, kandidate për anëtare të Këshillit Bashkiak të Worcester në SHBA
Tre gra shqiptare, kandidate për anëtare të Këshillit Bashkiak të Worcester në SHBA
https://3.bp.blogspot.com/-XGoVQZGWoyY/XIFr3-gEBfI/AAAAAAAAjWI/qhUYUA5sVzQPPIIPZSCV8KdktUrYyYxMACLcBGAs/s640/pjes-640x338.png
https://3.bp.blogspot.com/-XGoVQZGWoyY/XIFr3-gEBfI/AAAAAAAAjWI/qhUYUA5sVzQPPIIPZSCV8KdktUrYyYxMACLcBGAs/s72-c/pjes-640x338.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/tre-gra-shqiptare-kandidate-per-anetare.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/tre-gra-shqiptare-kandidate-per-anetare.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy