Tuzi u fitua nga shqiptarët, alarm në Greqi! Kathimerini shkruan për Shqipërinë e Madhe

Ivica Dacic

Gazeta e famshme greke, Kathimerini, shkruan sot se fitorja e shqiptarëve në Tuz mund të jetë një kërcënim i madh për territorin grek.

Sipas gazetës prestigjoze, alarmi ka ardhur pikërisht nga ministri i jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç. Ivica Dacic, ditën e djeshmje ka deklaruar: “Tashmë jemi në rrezik të territorit jo vetëm në Serbi , por edhe në Maqedoninë e Veriut, në Greqi dhe në Mal të Zi.”

Më tej, Kathimerini, shkruan: "Nuk duhet të mbyllim sytë para një zgjerimi të Shqipërisë që mund t’i kushtojë territorit grek në Maqedoni dhe në Epir. Shqiptarët kanë ende dëshirën për të krijuar një Shqipëri të Madhe dhe me fitoren në Tuz kjo ide mund të jetë edhe më e fortë. Politikanët grekë duhët të jenë vazdimisht të kujdesshëm. Ivica Daçiç deklaron se shqiptarët rrezikojnë të përhapen në të gjithë Ballkanin."/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Tuzi u fitua nga shqiptarët, alarm në Greqi! Kathimerini shkruan për Shqipërinë e Madhe
Tuzi u fitua nga shqiptarët, alarm në Greqi! Kathimerini shkruan për Shqipërinë e Madhe
https://3.bp.blogspot.com/-9jRlrkrnIMc/XH6twVDtO7I/AAAAAAAAjG4/QGM4RJz6YVADjpcJrt27ETdlMFqDrwG0gCLcBGAs/s640/18bc09b981d47b3dc66d42ec1f2e1082_L.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-9jRlrkrnIMc/XH6twVDtO7I/AAAAAAAAjG4/QGM4RJz6YVADjpcJrt27ETdlMFqDrwG0gCLcBGAs/s72-c/18bc09b981d47b3dc66d42ec1f2e1082_L.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/tuzi-u-fitua-nga-shqiptaret-alarm-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/tuzi-u-fitua-nga-shqiptaret-alarm-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy