Vetëm 3% e jahteve që zgjedhin Mesdheun si destinacion, ndalojnë në Shqipëri

Shqipëria së fundmi ka hyrë në hartën e navigimit të jahteve luksozë, që vijnë nga e gjithë bota, veçanërisht gjatë muajve të verës. Të dhënat më të fundit nga një raport i publikuar nga prestigjiozja “Knight Frank” tregojnë se Shqipëria është pjesë e ndalesave të këtyre jahteve. Shifrat tregojnë se Shqipëria është destinacioni i vetëm 3% prej udhëtimeve verore të tyre në kontinentin e vjetër. Paçka se shifra duket mjaft e vogël, ajo e vendos vendin tonë në hartën e këtyre udhëtimeve luksoze.

Vendi ynë, me 3%, rezulton të jetë në të njëjtat pozita me Maltën, vend i cili ndodhet në qendër të Mesdheut. Mali i Zi është në pozita më të favorshme se ne, pasi merr 6% të totalit. Turqinë ndërkohë e kanë si destinacion vetëm 4% e udhëtimeve me jaht. Kroacia mbledh vetëm 8%, ndërsa Greqia, vend me një vijë bregdetare mjaft të gjatë si dhe me turizmin mjaft të zhvilluar, 9%.


Italia, Franca, Spanja dhe Monaco, me 19%, 16%, 12% dhe 11% respektivisht rezultojnë të jenë në krye të listës europiane të destinacioneve të preferuara të jahteve./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vetëm 3% e jahteve që zgjedhin Mesdheun si destinacion, ndalojnë në Shqipëri
Vetëm 3% e jahteve që zgjedhin Mesdheun si destinacion, ndalojnë në Shqipëri
https://1.bp.blogspot.com/-YM0HtU5l_y8/XIFcNz_oy-I/AAAAAAAAjTs/SxgYavcFc48Ju-39JPjd8q3bdJH3JIjogCLcBGAs/s640/auto_sya--696x3481551967987.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-YM0HtU5l_y8/XIFcNz_oy-I/AAAAAAAAjTs/SxgYavcFc48Ju-39JPjd8q3bdJH3JIjogCLcBGAs/s72-c/auto_sya--696x3481551967987.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/vetem-3-e-jahteve-qe-zgjedhin-mesdheun.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/03/vetem-3-e-jahteve-qe-zgjedhin-mesdheun.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy