Video: Televizioni serb heq kamerat nga Rama kur flet shqip

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore, Edi Rama dhe Zoran Zaev zhvilluan sot një konferencë për shtyp.

Por televizioni serb “Tanjug” ka censuruar Ramën kur ka filluar të flasë në gjuhën shqipe, duke transmetuar pamje të gazetarëve të pranishëm dhe jo figurën e kryeministrit shqiptar që po fliste në gjuhën shqipe.

“Ende na duhet anglishtja në mes”, komentoi Rama në anglisht, duke vazhduar fjalimin e tij në shqip.

 

Back to top button
error: Content is protected !!
Close